Kosmetyki Klorane z certyfikatem ECCOCERT
Certyfikat ECCOCERT w 2012 docenił naturalne składy kosmetyków Klorane oparte na wyciągach roślinnych z upraw organicznych bez nawozów i pestycydów, oraz opakowania wytworzone w dużej części z recyklingowanego PET, ekologiczne tekturowe etui certyfikowane przez PEFC, oraz całkowicie biodegradowalne formuły do spłukiwania.
W 1994 roku powstała fundacja na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego KLORANE BOTANICAL FOUNDATION, która chroni zagrożone gatunki i bada cenne roślinny. Przekazuje botaniczną pasję, już ponad 600 tysięcy dzieci uczestniczyło w warsztatach w ramach programu edukacyjnego, mającego nauczyć młode pokolenie dbałości przyrodę z cierpliwością i szacunkiem.
Fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach. Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów.
70 tysięcy drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. Fundacja wspiera m.in. siew 3 tysiące roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory – zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii. Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest. Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany program zalesień.
Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.
Do 700 testów zapewnia bezpieczeństwo: Przeprowadzamy bardzo szczegółowe testy przed każdym wdrożeniem: aby wybrać bezpieczne składniki, upewnić się, że nie szkodzą zdrowiu lub środowisku, potwierdzić, że wybrane składniki dobrze się komponują ze sobą i z opakowaniem oraz by zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami.
Zatrzymać plastik: Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, marka Klorane do 2021 roku zamierza produkować 100% opakowań z plastiku i z papieru pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo mają być one z mniejszym udziałem wagowym plastiku. Obecnie już 50-75% opakowania to plastik z odzysku. Już teraz projektuje się w Klorane o 33% lżejsze tuby, aż o 77% lżejsze słoiki, stopniowo wycofuje tekturowe opakowania, a papierowe ulotki z opakowań zostały już całkowicie wycofane.