Bielizny poporodowa – w co należy się wyposażyć?

Bielizny poporodowa – w co należy się wyposażyć?

Poród i okres połogu to dosyć trudny czas dla każdej świeżo upieczonej mamy. W trakcie niego należy zadbać zarówno o dziecko, jak i o samą siebie. W tym właśnie pomaga specjalna bielizna poporodowa, która zapewni odpowiedni komfort każdej kobiecie.

Majtki poporodowe – co należy o nich wiedzieć?

Bielizna dla kobiet po ciąży to przede wszystkim majtki poporodowe. Wśród nich wymienić można te wielorazowe oraz jednorazowe. Ich wybór zależy od własnych oczekiwań. Majtki poporodowe jednorazowe wyposażone są w elastyczną gumeczkę, dzięki czemu nie uciskają one dotkliwych miejsc. Wykonane są najczęściej z polipropylenu lub poliestru. Modele wielorazowe jak sama nazwa mówi, nadają się do wielokrotnego użytku. Można je prać ręcznie lub w pralce, w niskiej temperaturze. Tego rodzaju bielizna może posłużyć kobiecie przez cały okres połogu. Jest wykonana z oddychających materiałów, ponadto nie uciska żadnych miejsc i jest rozciągliwa.

Jak długo korzysta się z majtek poporodowych?

Bielizna poporodowa jest nierozłącznym elementem wyprawki do szpitala. Majtki przydają się zwłaszcza podczas pobytu w szpitalu, kiedy to kobieta dosyć obficie krwawi. Później krwawienie jest coraz mniejsze, jednak majtki w dalszym ciągu się przydają. To, ile czasu nam dokładnie posłużą, jest sprawą indywidualną.

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Bielizna dla kobiet po ciąży to nie tylko majtki, ale także biustonosze. Jak wybrać odpowiedni model? Najważniejsze jest to, aby był pozbawiony fiszbin, które utrudniają karmienie. Biustonosz dla kobiety po ciąży musi być wygodny. Dobrze, jeśli ma odpowiednią konstrukcję, która pozwala na podtrzymanie biustu i zapewnia komfort noszenia. Biustonosz nie powinien mieć więc sztywnych wkładek. Polecane są te wykonane z miękkiego, przewiewnego i elastycznego materiału. W okresie karmienia piersią istotne jest zachowanie brodawek sutkowych w czystości i niedopuszczenie do namnażania się bakterii. Na rynku spotkać można często produkty wykonane z tkanin o właściwościach antybakteryjnych. Chętnie kupowana jest także bielizna korygująca po ciąży jak np. pasy modelujące na brzuch. Dzięki nim można szybciej wrócić do swojego wyglądu sprzed ciąży.

Wybierając bieliznę poporodową, należy kierować się własnymi potrzebami. Majtki poporodowe i specjalny biustonosz do karmienia to niezwykle ważne elementy wyprawki każdej przyszłej mamy. Są niezbędne dla zachowania uczucia świeżości oraz komfortu. Warto zainwestować w wysokiej jakości bieliznę poporodową, która idealnie spełni swoje zadania w tym szczególnym dla kobiety czasie.

Dodaj komentarz