gra w badmintona

Dlaczego warto spędzić wolny czas z przyjaciółką grając w badmintona?

Masz swoją ukochaną przyjaciółkę? To wspaniale, każdy potrzebuje bratniej duszy, której może się wygadać ze swoich problemów. Wspólne okazja to spotkania do zwierzeń się ze swoich trosk, jak również pochwaleniem się ze swoimi sukcesami. Przeważnie spotkaniom towarzyszy kawa i ciastko, jednak można ominąć tę rutynę zażywając odrobinę aktywności i nie mamy tutaj na myśli spaceru, a partyjkę w badmintona! Jakie są zalety grania w ten sport? Czy jest to trudna dyscyplina? Sprawdziliśmy to i zachęcamy do zapoznania się z naszymi wnioskami.

Badminton łączy w sobie interakcję i rywalizację

Wiele sportów polega na tym, że bardzo ciężko o to, żeby porozmawiać ze sobą podczas pojedynczych rozgrywek. Przede wszystkim jest to bardzo dynamiczny sport, ale pomiędzy partami możesz wymienić kilka uwag ze swoją przyjaciółką. Ogromnym jego plusem jest to, że jest to bardzo niedrogi sport i można zaaranżować boisko do badmintona nawet w skrawku ogrodu, więc jeżeli posiadasz taki plac, to warto zadbać o zakup podstawowego wyposażenia i spędzać aktywnie czas z bliską Ci osobą.

Trzeba powiedzieć, że taka aktywność może pobudzić w Tobie ducha rywalizacji i wasze spotkania przerodzą się w rywalizację i tym samym będziecie mogły udowadniać która z was jest lepsza. Każda aktywność fizyczna jest godna pochwały, bo jest to forma dbania o siebie i też utraty zbędnych kilogramów. Co prawda badminton nie jest sportem, który by wymagał doskonałej kondycji i szybkości, jednak jest to idealny sport dla kobiet, które chciałyby czuć się piękniej i ujędrnić swoje ciało.

Od czego rozpocząć swoją przygodę z badmintonem?

Oczywiście, w pierwszej kolejności warto wiedzieć jakie są zasady. Badminton jest grą 2 bądź 4-osobową polegają na przebijaniu lotki za pomocą rakietki. Format gry polega na tym, że wygrywa osoba, bądź drużyna, która wygrała 2 sety, które są rozgrywane do 21 pkt (w przypadku równowagi gra się do 2 pkt przewagi). Akcję rozpoczyna się serwisem i w zasadzie dalsza część gry rozgrywa się na obszarze linii, analogicznie jak w przypadku tenisa. Badminton bardzo często kojarzy się ze zwykłym przebijaniem lotki, jednak duże grono nie miało okazji skorzystać z profesjonalnego sprzętu, który jest o wiele bardziej zaawansowany.

Jeżeli chodzi o wyposażenie badmintonisty, to nie jest ono zbyt bogate, ponieważ taka jest specyfika tego sportu. Z pewnością docenią to osoby, które nie są zbyt zamożne i chciałyby wydać niewiele pieniędzy na aktywność. Buty odzież akcesoria do badmintona można kupić już w niewielkich cenach w sklepach sieci Decathlon i tylko od Twoich indywidualnych preferencji zależy to, czy postawisz na detale jak czapeczka, skarpety sportowe czy opaska na głowę.

Trzeba powiedzieć, że grając na profesjonalnie przygotowanym korcie ze swoją przyjaciółką warto abyście miały ze sobą odpowiednie obuwie, które będzie przystosowane do takiej aktywności i zarazem unikniecie poważniejszych urazów. Dobrym zakupem będą buty do badmintona Power Cusion 36 marki Yonex znajdujące się w asortymencie Decathlon. Zapewniają one doskonałą przyczepność i umożliwiają szybkie poruszanie się na korcie.

Badminton to świetny sposób na pogłębienie przyjaźni i też wyrzucenie z siebie wszelkich problemów, które towarzyszą praktycznie każdemu. Nie można też bagatelizować aspektu zdrowotnego, bo w myśl maksymy „sport to zdrowie” warto zadbać o swoje zdrowie i dać sobie w kość podczas partyjki badmintona, a przy okazji wyzwolić w siebie instynkt do zwyciężania.

Dodaj komentarz