domowe farbowanie wlosow

Farba blond — o czym musisz pamiętać farbując włosy w domu?

Koloryzacja to proces, który jednym może kojarzyć się z wizytą w salonie fryzjerskim, drugim z domowymi sposobami, które czasami mogą przynieść podobny efekt. O czym należy jednak pamiętać, decydując się na drugą możliwość? Odpowiadamy.

Farba blond — od czego zacząć domową koloryzację?

Domowa koloryzacja to coś, co dla niektórych może wydawać się niebezpieczne oraz ryzykowane, szczególnie nie mając wiedzy na ten temat. Nie jest to jednak tak poważne zagrożenie dla naszych włosów, gdy robimy ją w sposób świadomy oraz zalecany przez samego producenta.

Od czego więc zacząć? Pod lupę weźmy produkt, jakim jest farba blond. To właśnie tam znajdziemy obszerną instrukcję, którą zawsze należy przeczytać. Mowa tam będzie na przykład o czasie trzymania na włosach farby, odpowiedniego przygotowania preparatu oraz środkach ostrożności, o których należy pamiętać.

Farba blond — co dalej?

Farba do włosów brąz, blond, rudy oraz czarny — niezależnie od koloru zawsze należy wykonać test koloryzacji na niewielkim obszarze skóry. Najczęściej producenci rekomendują miejsce, jakim jest skóra za uchem, którą można zamaskować, jeśli okaże się, że farba jest dla nas zbyt mocna lub za słaba.

Test koloryzacji wykonuje się po to, aby sprawdzić, jakich efektów może się spodziewać. Każda osoba posiada inne stężenie melaniny, czyli barwnika włosów, który odpowiada za to, jak szybko możemy zmienić w nich pigment. Dodatkowo test to również pewność, że składniki zawarte w produkcie nas nie uczulą. Najczęściej odpowiedzialny jest za to amoniak, który może wywołać świąd oraz zaczerwienienie. Wtedy należy przerwać koloryzację oraz szybko ją zmyć pod bieżącą wodą.

Jeśli wystąpią przy tym inne, poważniejsze dolegliwości takie jak duszności oraz ból naskórka, należy zasięgnąć pomocy medycznej u lekarza, pokazując mu opakowanie farby.

Farba blond — o czym jeszcze warto pamiętać?

Warto wspomnieć również o tym, aby zawsze dokładnie przeczytać informacje na temat intensywności koloru oraz tego, na jakie włosy działa. Dla przykładu chcąc zdecydować się na blond z naturalnie brązowych włosów, producenci niekiedy rekomendują wcześniejsze rozjaśnienie ich rozjaśniaczem. Często wymaga to koloryzacji nawet kilka tygodni przez zmiany koloru na jaśniejszy.

Decydując się na farbę blond, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Dzięki nim nie tylko można będzie zapewnić sobie najlepszy rezultat, ale również zadbać o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz