Jak działa laserowe odmładzanie twarzy?

Jak działa laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy to mało inwazyjna metoda regeneracji skóry i redukcji niedoskonałości za pomocą światła. Laser usuwa nie tylko zmarszczki, ale też przebarwienia, rozszerzone naczynka, blizny potrądzikowe i zmiany barwnikowe. Działa więc kompleksowo, przywracając skórze młody i świeży wygląd.

Odmładzanie twarzy laserem – mechanizm działania

Według specjalistów z katowickiej Kliniki Miracki, w laserowym odmładzaniu twarzy najlepiej sprawdzają się lasery frakcyjne i pikosekundowe. Mechanizm działania jest podobny, ponieważ oba rodzaje tych urządzeń działają na receptory w skórze odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych i elastyny. Istnieją jednak też pewne różnice.

Lasery frakcyjne można podzielić na ablacyjne (przerywające ciągłość naskórka) i nieablacyjne (nieuszkadzające powierzchni skóry). Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie Alma Harmony ClearLift, które jest laserem nieablacyjnym. Jego wyjątkowość polega na tym, że działa głęboko w skórze, powodując jej gruntowną przebudowę, ale nie narusza zupełnie jej zewnętrznej warstwy, co zdecydowanie skraca okres rekonwalescencji. Działanie frakcyjne polega na wprowadzaniu gęstych, termicznych mikrouszkodzeń w formie regularnych kolumn. W miejscach tych zaininicjowane zostają procesy naprawcze, których efektem jest poprawa napięcia skóry, wygładzenie blizn, rozjaśnienie przebarwień.

Lasery pikosekundowe charakteryzują się nieco mocniejszym działanie, dlatego polecane są dla skóry dojrzałej z głębokimi bruzdami. Ich działanie można śmiało porównać do liftingu chirurgicznego. Wysoka moc lasera pikosekundowego prowadzi do intensywnej przebudowy struktury skóry. Skuteczność tej technologii tkwi w wykorzystaniu najkrótszej dostępnej wiązki światła laserowego, która dociera głębiej niż inne lasery, służące do odmładzania skóry. Efektem jest kompleksowe laserowe odmłodzenie skóry: redukcja zmarszczek, rozświetlenie i ujędrnienie.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy trwa mniej więcej 30-60 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru, głębokości zmarszczek oraz zastosowanego lasera. Podczas zabiegu oczy pacjenta zasłonięte zostają specjalnymi okularami, które chronią przed błyskami światła. Zabiegi przeprowadzane są przez lekarza medycyny estetycznej lub wykwalifikowanego kosmetologa. Specjalista wykonuje serię „strzałów” światłem laserowym, celując w określone obszary twarzy, wymagające regeneracji. Po laseroterapii skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Jeśli zabieg był wykonywany laserem ablacyjnym, mogą wystąpić na niej niewielkie strupki. Po upływie kilku dni pojawia się łuszczenie naskórka. Objawy te są zupełnie naturalne i nie należy się ich obawiać. Nie przeszkadzają one w normalnym funkcjonowaniu i szybko znikają. Bez problemu można zakamuflować je makijażem.

Zwykle już po jednym zabiegu odmładzania twarzy laserem można zauważyć znaczną poprawę kondycji skóry. Rzadko jednak kończy się na jednym zabiegu. Skuteczne laserowe odmładzanie twarzy wymaga kilku powtórzeń w odpowiednich odstępach czasowych. Na przykład w przypadku lasera Alma Harmony ClearLift wykonuje się 3-5 sesji co dwa tygodnie. Odmładzanie laserem pikosekundowym wymaga wykonania przynajmniej trzech zabiegów. O ostatecznej liczbie i częstotliwości zabiegów decyduje lekarz. Laseroterapię można połączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej o działaniu nawilżającym, odżywczym i dotleniającym skórę. Dokładny plan terapii proponuje lekarz podczas konsultacji wstępnej, poprzedzającej pierwszy zabieg. Może też wprowadzić pewne zmiany w trakcie leczenia, np. po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/.

Dodaj komentarz