Modne buty na obcasie

Jak nosić szpilki i nie cierpieć? Kilka cennych wskazówek

Szpilki to oznaka kobiecości, seksapilu, pewności siebie, jednak ich noszenie potrafi skutecznie zniechęcić nas do zakupu kolejnych par wysokich obcasów. Stylizacja wzbogacona o damskie szpilki sprawia, że nasza sylwetka wygląda szczuplej i bardziej proporcjonalnie. Dlatego też tak bardzo chcemy przekonać się do noszenia szpilek nie tylko „od święta”, ale również na co dzień. Na przeszkodzie staje jednak dotkliwy ból, który spowodowany jest nienaturalną pozycją stopy, a także źle dopasowanymi butami. Zatem jak wybrać szpilki idealne dla naszych stóp? Jak skutecznie zminimalizować dyskomfort w czasie noszenia wysokich obcasów?

Szpilki: buty dobrej jakości

Jeśli zależy nam na wysokim komforcie użytkowania butów na obcasie, warto sięgnąć po te z wyższej półki cenowej. Szpilki za kilkadziesiąt złotych w wielu przypadkach przyprawiają nas o niesamowity ból i dyskomfort, a to dlatego, że zastosowany materiał nie dopasowuje się odpowiednio do kształtu naszych stóp. Z kolei szpilki wysokiej jakości wykonane z naturalnego materiału mają szansę stać się jednymi z naszych ulubionych butów, gdyż podporządkowują się naszym stopom niemal od razu. Czarne szpilki damskie to świetne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy noszenie szpilek towarzyszy nam tylko w trakcie większych wyjść.

Buty na obcasie: zakupy tylko wieczorem

Może dość zaskakująca porada, jednak potrafi uchronić nas przed nietrafionym zakupem. Nasze stopy z każdą kolejną godziną stają się coraz bardziej napuchnięte, co jest rzeczą zupełnie naturalną. Zazwyczaj nie dostrzegamy tego na co dzień, ale różnica jest dość mocno odczuwalna w przypadku noszenia szpilek. Może się nagle okazać, że buty, które pasowały na nas podczas porannych zakupów przyprawiają nas o dyskomfort w czasie wieczornego wyjścia. Z pozoru niewielki niuans, który w konsekwencji może okazać się kluczowy.

Czółenka damskie: wysokość szpilki

Chcąc poczuć się bardziej kobieco i seksownie, często kupujemy szpilki ze zbyt wysokim obcasem. Jeśli ostatni raz szpilki miałyśmy na nogach kilka lat temu, nawet 10 cm obcas może sprawić nam niemałe problemy. Wysokość szpilki powinna być adekwatna do naszych aktualnych możliwości i zdolności chodzenia w butach na obcasie. Kilkucentymetrowy obcas może zrobić wielką różnicę, dlatego też swoją przygodę ze szpilkami warto zacząć z niskiego pułapu.

Szpilki zapinane na kostce

Niektóre z nas niepewnie czują się w szpilkach, gdyż cholewka butów na obcasie nie gwarantuje takiej stabilności jak chociażby cholewka w butach sportowych. Jednak i w tym przypadku można „oszukać przeznaczenie” – rozwiązaniem są buty na szpilce zapinane na kostce. Tym sposobem unikamy problemu spadających butów, na który często narzekamy. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci zapięcia przy kostce sprawia, że czujemy się bardziej pewne siebie, a chodzenie na wysokich obcasach przestaje sprawiać większych trudności.

Buty na obcasie: rodzaj obcasa

Niezwykle istotne znaczenie dla komfortu naszych stóp ma rodzaj obcasa. Wąska szpilka to niekoniecznie dobre rozwiązanie, kiedy stawiamy na wygodę i swobodę. Wąska szpilka nie należy do najstabilniejszych, dlatego nie można wymagać od niej cudów. Jeśli zależy nam na wygodnych butach na obcasie, warto zwrócić uwagę na buty na słupku lub stożku – wtedy dużo łatwiej o stabilność i pewność w wykonywanych ruchach.

Dodaj komentarz