Jak wybrać solidny i bezpieczny fotelik samochodowy?

Jak wybrać solidny i bezpieczny fotelik samochodowy?

Zakup fotelika samochodowego to ważny wybór, rodzice zazwyczaj biorą pod uwagę szereg czynników, które okazują się przydatne przy zakupie. Fotelik samochodowy powinien przede wszystkim spełniać swoją najistotniejszą funkcję jaką jest bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem. Fotelik samochodowy powinien być dobrany do wieku dziecka, ale również powinien być odpowiednio dopasowany do jego wagi. Rodzice mają obecnie ułatwione zadanie, ponieważ foteliki samochodowe podzielono na odpowiednie grupy, które pozwalają rodzicom łatwiej ustalić, który z fotelików będzie dla ich dziecka najodpowiedniejszy. Wyróżniamy następujące grupy fotelików: grupa 0 – do 13 kg, grupa 1 od 9-18 kg oraz grupa 2 i 3 od 15-36 kg.

Chicco Akita Fix to fotelik samochodowy dla dzieci od 9– 36 kg, należy więc do grupy 2, 3 wśród fotelików dla dzieci. Jest to ulepszony model fotelika Akita, jednak ta wersja lepiej chroni dziecko podczas jazdy samochodem, poza tym posiada inny niż w Akicie sposób montażu fotelika w samochodzie.

Chicco Akita Fix to fotelik na lata rośnie wraz z maluchem, bo aż do ukończenia przez dziecko 12 roku życia. Fotelik wyposażony jest w system ochrony bocznej, na wypadek kolizji, która może docierać z boku samochodu. Dzięki temu udogodnieniu uderzenia kolizyjne są mniej odczuwalne przez małego pasażera, ponieważ system ten absorbuje docierającą do fotelika energię.

Jak każdy rosnący z dzieckiem fotelik. Chicco Akita Fix posiada główny element regulujący czyli zagłówek, który idealnie dopasowuje się do główki dziecka. Równocześnie z zagłówkiem regulowana jest także uprząż zapinająca dzieci w foteliku. Odchylane siedzisko zapewni dziecku idealny wypoczynek lub drzemkę. Dla dziecka młodszego można odchylić fotelik w 3 stopniach, a starszego dziecka w 2 stopniach regulacji.

Fotelik Chicco Akita Fix posiada złącza ISOFIX, dzięki którym łatwiej umieścić fotelik w pojeździe samochodu. Złącza te są wysuwane, istnieje możliwość schowania ich w foteliku, a może okazać się to przydatne korzystając ze starszych modeli samochodów. Fotelik Chicco Akita Fix posiada bezpieczne prowadnice pasa samochodowego, co ułatwia wpięcie pasa do klamry w siedzeniu samochodu. Zaletą fotelika Chicco Akita Fix jest to, że w zestawie posiada redukcyjną wkładkę dla mniejszych dzieci.

Jest to bardzo ekonomiczny fotelik dla każdego rodzica i małego podróżnika. Materiał fotelika można poddawać czyszczeniu, nadaje się do prania w pralce w 30 stopniach.

Dodaj komentarz