odpowiedni dieta

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby schudnąć. Bezpiecznym i odpowiednim rozwiązaniem jest określenie negatywnych nawyków żywieniowych, rezygnacja z nich, jak również ułożenie takiego jadłospisu, który będzie zaspakajał nasze potrzeby, z drugiej strony zaś pozytywnie wpłynie na pracę układu pokarmowego. Specjalistą, który realnie możne nam pomóc jest oczywiście dietetyk.

Dietetyk jest zdecydowanie tym specjalistą, który może nam pomóc w opracowaniu diety. Ważne jest to, aby jak najszybciej uświadomić sobie, że proces redukcji wagi powinien przebiegać pod okiem specjalisty. W przeciwnym razie możemy narazić się na brak skuteczności diety, problemy zdrowotne (chociażby związane ze zbyt szybką utratą wagi), silnymi napadami głodu, deficytem energetycznym.

Rozwiązaniem, które oczywiście jest wskazane, jest wizyta u specjalisty. Kompleksową pomoc w opracowaniu diety, jak również w kontroli procesu utraty wagi, otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także: https://kobietabiega.pl/czy-wizyta-u-dietetyka-naprawde-pomaga/

Jak wygląda wizyta u specjalisty?


Rozmowa z dietetykiem może nam tylko i wyłącznie pomóc. Z takim nastawieniem powinniśmy iść do gabinetu specjalisty. Jak wygląda sama wizyta? Przede wszystkim dietetyk będzie z nami rozmawiał, przeprowadzi tak zwany wywiad żywieniowy. Wśród pytań, które mogą się pojawić, należy wymienić te dotyczące:

– wieku,
– rodzaju pracy,
– uprawianej aktywności fizycznej,
– ilości i jakości snu,
– dotychczasowego jadłospisu,
– ulubionych potraw,
– rodzaju napojów, które spożywamy.

Ważne jest również podanie dietetykowi informacji na temat naszych chorób, dolegliwości, na które cierpimy, przyjmowanych leków. Często zdarza się bowiem, że dieta musi spełniać również określone warunki. Inna dieta będzie dla cukrzyka, inna dla osoby, która cierpi na nietolerancję pokarmową.

Dietetyk również dokona pomiarów naszego ciała.

Określenie diety


Na podstawie zebranych informacji, dietetyk rozpisze nam dietę. Wskazówki będą bardzo szczegółowe, obejmować będą listę produktów, które są wskazane, które bez obaw możemy spożywać, jak również listę takich, których kupować nie powinniśmy.

Nasza dieta powinna się w maksymalnym stopniu opierać na produktach naturalnych, ekologicznych oraz lekkostrawnych, jak również takich, które są w maksymalnym stopniu przyswajalne przez organizm. Pamiętajmy, że rolą diety jest nie tylko redukcja wagi, odciążenie kości i stawów, ale również normalizacja metabolizmu oraz pracy układu pokarmowego.

Dodaj komentarz