Jak znaleźć dobrą klinikę chirurgii plastycznej?

Jak znaleźć dobrą klinikę chirurgii plastycznej?

Oto pytanie, które co roku zadaje sobie całe grono pacjentów korzystających z operacji plastycznych. Tam, gdzie pojawiają się marzenia o pięknym wyglądzie, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Dokonanie wyboru kliniki i lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg, nie jest łatwe. W Polsce jest aż tak duży wybór, że ciężko się zdecydować. Oto kilka wskazówek czym kierować się przed przystąpieniem do operacji plastycznej.

Dobry chirurg plastyczny

To tak naprawdę najważniejsze czym musisz się kierować, kiedy chcesz poddać się operacji. Jak zatem sprawdzić kompetencje lekarza? Przede wszystkim zobacz efekty jego poprzednich operacji – to będzie najważniejsze świadectwo jego umiejętności. Pytaj i szukaj opinii na forach oraz grupach tematycznych – to skarbnica wiedzy i opinii od pacjentek i pacjentów. Na konsultacji sprawdzaj dyplomy, pytaj o jak najwięcej szczegółów operacji. Jeśli uzyskasz wyczerpujące i dokładne odpowiedzi, będzie to dobry znak. W Polsce jest wielu dobrych lekarzy chirurgii plastycznej, dlatego na poszukiwania poświęć więcej czasu. I pamiętaj, musisz uzbroić się w cierpliwość. Polecani chirurdzy plastyczni mają terminy na konsultacje odległe o kilka miesięcy. Niech cię to nie zniechęca. To najlepsza rekomendacja i dobry znak na przyszłość.

Chirurgia plastyczna – najpopularniejsze zabiegi

Spektrum operacji plastycznych jest naprawdę szerokie. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów są oczywiście operacje powiększania biustu (implantami, własną tkanką tłuszczową, metodą hybrydową). Równie dużą popularnością cieszy się liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Są to doskonałe sposoby modelowania sylwetki – tłuszcz można usunąć np. z brzucha, boczków, ud, ramion, podbródka. Zastosowanie tej metody daje trwałe i przede wszystkim spektakularne efekty. Panowie i panie często także decydują się na plastykę brzucha. To operacja, którą poleca się np. po ciąży lub po utracie dużej wagi. Dlaczego? Kiedy w okolicy brzucha pozostanie nadmiar luźnej skóry lub tkanki tłuszczowej, tak naprawdę nie sposób jest pozbyć się jej mniej inwazyjnymi metodami. Mimo, że chirurgia plastyczna jest dziedziną inwazyjną i wymaga przejścia później stosownego okresu rekonwalescencji. To pacjenci podkreślają, że warto skorzystać z tego typu procedur. Efekty po zabiegach są spektakularne, a samoocena o wiele lepsza.

Jak przygotować się do zabiegów?

Korzystając z zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, musisz się odpowiednio przygotować. Poszczególne zabiegi będą się między sobą różniły, ale będą je łączyć pewne cechy. Przed przystąpieniem do operacji warto zastosować lekkostrawną dietę (ale nie musi być ona bardzo restrykcyjna), odstawić palenie papierosów (gdyż może to później powodować trudniejsze gojenie się ran) oraz picie alkoholu. Lekarz zaleci przeprowadzenie niezbędnych badań laboratoryjnych. Na ich podstawie oceni czy wyniki pozwalają na przystąpienie do operacji lub, czy są przeciwwskazania do jej wykonania.

Dodaj komentarz