Jakie wózki są najlepsze na długie spacery?

Jakie wózki są najlepsze na długie spacery?

Wiosna i lato to idealny czas na spacery z małymi dziećmi. Pociechy, które są jeszcze zbyt małe, spędzą je najprawdopodobniej w wózku. Jaki model wybrać, aby rodzinny spacer kojarzył się wyłącznie z przyjemnymi wspomnieniami?

O czym pomyśleć wybierając wózek na długie spacery?

Właściwie zaprojektowane wózki spacerowe to komfort zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

  1. Waga – ciężar wózka nie powinien być zbyt duży. Pamiętajmy, że podczas spaceru możemy poruszać się po nierównym lub nachylonym ku górze terenie. W przypadku długich tras nawet niewielkie różnice w masie wózka mogą odgrywać istotną rolę.
  2. Rozmiar i konstrukcja kół – wybierając wózek na długie dystanse, trzeba zwrócić uwagę na średnicę kół. Im jest ona większa, tym łatwiej będzie można pokonać małe i średnie przeszkody. Nie można też zapominać o ich budowie. Najlepsze koła to te, które posiadają pompowane lub wypełnione żelem opony.
  3. Konstrukcja – stelaż wózka to jego integralny element. Jego zadaniem jest przenoszenie drgań, obciążeń i wielu innych sił, jakie oddziałują na wózek. Solidnie wykonana rama to gwarancja, że jego konstrukcja wytrzyma spacer w trudnym terenie.
  4. Amortyzacja – to ważna cecha z punktu widzenia dziecka. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym amortyzatorom wszelkie drgania są odpowiednio kompensowane.
  5. Wykończenie – na koniec warto zwrócić uwagę na tapicerkę wózka. W trakcie letnich spacerów maluch powinien być chroniony przed działaniem promieniowania UV. Zimą niezbędna jest osłona przed chłodnym wiatrem, deszczem i śniegiem. Wózek z gondolą to doskonałe rozwiązanie zarówno latem, jak i zimą.

Jaki wózek wybrać na długie spacery?

Wybierając model odpowiedni na trudne i wymagające spacery, warto postawić na wózek terenowy Cybex Balios Lux. Osadzono go na wytrzymałych, terenowych kołach z pełną amortyzacją, które dodatkowo zostały wypełnione specjalnym żelem, który ogranicza drgania i poprawia komfort jazdy. Atutem tego modelu jest też duża budka w rozmiarze XXL, a także kosz zakupowy, do którego można zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria. W podobny sposób skonstruowany został wózek Joolz Hub, który – tak jak poprzednik – wyróżnia się solidną podstawą, doskonałą jakością tapicerki i komfortem podróżowania. Jest to bardzo dobra terenowa spacerówka, którą z pewnością doceni każdy rodzic.

Na długie podróże warto zaopatrzyć się w wózki 3w1. Można je łatwo skonfigurować, dostosowując je do bieżących potrzeb użytkownika. Modele te sprawdzą się również w roli nosidełka.

Dodaj komentarz