sprzet fitness

Kompletujemy sprzęt do ćwiczeń fitness

Regularna aktywność fizyczna to nie tylko krok w stronę wymarzonej sylwetki, ale przede wszystkim moc korzyści dla zdrowia. Ruch pomaga wzmocnić ciało, przyspieszyć przemianę materii, a do tego stymuluje pracę układu odpornościowego. Warto jednak pamiętać, że pełnowartościowy trening wykonamy nie tylko na siłowni, ale również w domu, z pomocą odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń fitness. Na jakie urządzenia i akcesoria treningowe postawić? Podpowiadamy!

Sprzęt do ćwiczeń fitness – mata do ćwiczeń

Zestaw do ćwiczeń fitness powinniśmy zacząć kompletować od tak podstawowego akcesorium, jakim jest mata do ćwiczeń. Bez niej trudno osiągnąć optymalny komfort podczas treningu w domu czy na siłowni, a niejednokrotnie bardzo przydaje się również w czasie ćwiczeń w plenerze. Dobra mata do ćwiczeń pozwala uzyskać odpowiednią stabilność, co przeciwdziała powstawaniu bolesnych kontuzji czy mikrourazów. Dobra mata do ćwiczeń to zatem mata antypoślizgowa, wyposażona w specjalne wypustki zapewniające maksymalną przyczepność do podłoża. Przy wyborze konkretnego modelu warto też rzucić okiem na jakość i rodzaj materiału, z którego został wykonany. Powinien być on nie tylko przyjemny w dotyku, ale też łatwy do utrzymania w czystości.

Sprzęt do ćwiczeń fitness – gumy oporowe

Wielu miłośników aktywności fizycznej nie wyobraża sobie swojego domowego treningu bez funkcjonalnych gum oporowych, które pozwalają zwiększyć efektywność ćwiczeń, tym samym zapewniając bardziej spektakularne rezultaty w krótszym czasie. Producenci gum fitness najczęściej oferują zestawy wyposażone w taśmy o kilku poziomach oporu, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować obciążenie do obecnej kondycji i sukcesywnie zwiększać poziom zaawansowania treningu domowego. Co ważne, gumy do ćwiczeń wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i wagą, dlatego też stanowią doskonałe uzupełnienie treningu w plenerze czy na siłowni. Ciekawym rozwiązaniem okazują się również taśmy podwieszane do ćwiczeń, które można używać w niemal każdych warunkach, a możliwość wykorzystania ciężaru ciała zamiast tradycyjnych ciężarków ułatwia codzienny trening.

Akcesoria do ćwiczeń fitness – skakanka

Skakanka, choć wielu z nas bardziej kojarzy się z dziecięcą zabawą niż z treningiem, coraz częściej staje się niezastąpionym elementem wyposażenia domowej siłowni, w dużej mierze ze względu na jej wielofunkcyjność i uniwersalność. Warto też pamiętać, że skakanie na skakance niesie ze sobą wiele korzyści: poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, pomaga wzmocnić mięśnie i uelastycznić stawy, a do tego pozwala przyspieszyć metabolizm i spalić wiele kalorii. Co ciekawe, na rynku sprzętu do fitness znajdziemy skakanki o różnych parametrach i rozmiarach. Od tradycyjnych modeli lekkich, aż po nieco bardziej zaawansowane, znacznie cięższe niż standardowe modele. Najczęściej przeznaczone są one dla osób, które pragną mocno popracować nad wytrzymałością swojego organizmu.

Dodaj komentarz