Kosmetyki do stylizacji włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów. Jakie produkty do włosów wybrać?

Karnawał trwa w najlepsze, a to oznacza, że nasze włosy potrzebują odpowiedniego utrwalenia jak nigdy wcześniej. Fryzura jest nieodłącznym elementem naszych stylizacji na mniejsze bądź większe wyjścia, dlatego też warto zaopatrzyć się w niezwykle łatwe w użyciu produkty do stylizacji włosów. W drogeriach czy salonach fryzjerskich możemy dorwać całą gamę produktów o zróżnicowanej konsystencji, sposobie aplikacji czy przeznaczeniu. Szeroki wybór kosmetyków do stylizacji włosów sprawia, że każda z nas może poczuć się jak prawdziwa gwiazda Hollywood i to bez interwencji profesjonalnego fryzjera. Zatem na jakie produkty do stylizacji włosów zwrócić uwagę?

Produkty do stylizacji włosów: pianka do włosów

Nieodłączny element wyposażenia domowej kosmetyczki wielu z nas. Dzięki lekkiej formule produktu pianka do włosów nie jest widoczna na włosach, a potrafi zrobić różnicę. Pianki do włosów są polecane przede wszystkim kobietom, które w szybki sposób chcą zwiększyć objętość swoich włosów. Konsystencja pianki sprawia, że włosy podnoszą się u samej nasady, a dodatkowo są bardziej elastyczne i miłe w dotyku. Trzeba jednak pamiętać, że piankę nakładamy na włosy mokre, tuż po umyciu. Wtedy unikniemy problemu posklejanych kosmyków, czego przecież chcemy uniknąć. Pianki do włosów sprawdzają się świetnie w przypadku włosów kręconych, utrwalając ich skręt.

Produkty do stylizacji włosów: lakier do włosów

Kosmetyk, który spośród wszystkich produktów do układania włosów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Lakier do włosów w sprayu zapewnia odpowiednie utrwalenie fryzury nawet na kilkanaście godzin, czym wygrywa rywalizację z innymi, podobnymi produktami dostępnymi na rynku. Lakiery do włosów dobrze sprawdzają się w przypadku niemal każdego rodzaju włosów: od włosów cienkich, grubych po włosy proste i kręcone. Dodatkowo, produkty te posiadają kilkustopniową skalę utrwalenia włosów, dzięki czemu każda z nas może dobrać rodzaj sprayu według własnych potrzeb.

Produkty do stylizacji włosów: pasta do włosów

Pasta do włosów nasuwa skojarzenia w męskimi kosmetykami do utrwalania fryzur, jednak zarówno pasty, jak i woski do włosów świetnie sprawdzają się u kobiet. Pasty do stylizacji włosów w szczególności dedykowane są krótki włosom, które potrzebują odpowiedniego ukształtowania i wymodelowania. Zarówno pasty do włosów, jak i woski do stylizacji nie sklejają pojedynczych pasm, a jedynie nadają im większej elastyczności. Co ciekawe, pasty do włosów możemy również stosować w przypadku włosów długich, gdy chcemy idealnie wygładzić ich powierzchnię.

Produkty do stylizacji włosów: żel do włosów

Ciekawą propozycją w tym zestawieniu niewątpliwie jest żel do stylizacji włosów. Konsystencją nieco przypomina męski kosmetyk do utrwalania fryzur, jednak spełnia nieco inną funkcję. Żel do włosów dla kobiet jest idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy uzyskać bardzo popularny ostatnio efekt „wet hair”. Niezależnie od długości włosów, fryzura niezwykle efektowna, wobec której nie można przejść obojętnie. Żel do stylizacji włosów pomaga również ujarzmić pojedyncze partie włosów jak grzywka czy koński ogon.

Dodaj komentarz