Nowa opcja bezpiecznego odbioru paczek kurierskich. Dowiedz się, na czym polega

Nowa opcja bezpiecznego odbioru paczek kurierskich. Dowiedz się, na czym polega

GLS wprowadza odbiór paczek kurierskich za pomocą kodu PIN. Klienci tej firmy zyskują kolejne rozwiązanie pozwalające doręczyć przesyłkę bez podpisu. Opcja jest już dostępna.

Jak działa odbiór za pomocą PIN-u? Nadawca, wypełniając etykietę adresową przesyłki, podaje numer telefonu odbiorcy (jest to warunek konieczny), następnie otrzymuje od GLS wiadomość SMS z 4-cyfrowym kodem. Przy odbiorze przesyłki wystarczy podać PIN kurierowi, dzięki temu nie trzeba składać podpisu, a kontakt z kurierem będzie ograniczony do minimum. GLS udostępnia to rozwiązanie w ramach usługi InfoCourierService.

– To duże ułatwienie i usprawnienie dla klientów. Zyskuje na znaczeniu zwłaszcza teraz, w związku z wyjątkową sytuacją. W trosce o bezpieczeństwo klientów, kurierów i pracowników, systematycznie wdrażamy odpowiednie procedury, rozwiązania i środki ostrożności – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

Firma zachęca również do wybierania opcji doręczenia przesyłek w tzw. bezpieczne miejsce. Dzięki temu przy odbiorze przesyłki również nie ma konieczności składania podpisu na skanerze. Z tej opcji można skorzystać w ramach istniejącej usługi FlexDeliveryService, umożliwiającej przekierowanie paczki. Jak dokładnie to zrobić? W przypadku tej usługi ważne jest przede wszystkim to, by nadawca podał adres e-mail odbiorcy. Zaraz po nadaniu przesyłki adresat otrzymuje od GLS wiadomość mailową z linkiem, w który wystarczy kliknąć, aby następnie z rozwijanej listy wybrać opcję „Zgoda na pozostawienie bez podpisu”. Warto wskazać miejsce zabezpieczone przed dostępem osób trzecich lub np. deszczem.

– Odbiorca powinien to zrobić, zanim przesyłka zostanie przekazana do doręczenia. Jednak jeśli paczka jest już w drodze do adresata, nadal istnieje możliwość bezpiecznej dostawy. Wystarczy skontaktować się z kurierem i ustalić z nim szczegóły – dodaje Małgorzata Markowska.

Odbiór i dostawa: teraz najlepiej bez kontaktu

W związku z sytuacją epidemiologiczną, firma kurierska GLS Poland opracowała zestaw rekomendacji dla nadawców i odbiorców paczek.

Nadawcom GLS proponuje, aby umożliwić kurierom odbiór paczek z jednego, wyznaczonego w tym celu miejsca. Podobnie – jedno, wyznaczone miejsce – jest rozwiązaniem rekomendowanym w przypadku dostaw do biurowców lub magazynów. W przypadku dostaw do odbiorców prywatnych firma zaleca odbieranie paczek od kuriera w drzwiach przed mieszkaniem lub domem.

– Zgodnie z zaleceniami instytucji sanitarnych ograniczanie kontaktów jest w tej chwili kwestią priorytetową. Dlatego naszym celem nadrzędnym jest aktualnie to, aby kurierzy kontaktowali się z jak najmniejszą liczbą osób podczas doręczenia lub odbioru paczek. Istotne jest także, by skrócić pobyt kuriera do niezbędnego minimum – wyjaśnia Małgorzata Markowska.

Firma przypomina także, by ograniczać bezpośredni kontakt, witając się bez podawania rąk. Rekomenduje również, by nie przekazywać sobie skanerów, długopisów i innych przedmiotów. Kurierzy otrzymali szczegółowe wytyczne dotyczące ochrony przed zakażeniem koronawirusem i innymi infekcjami. Zostali również wyposażeni w środki ochrony bezpośredniej, w tym służące do dezynfekcji (są na bieżąco dostarczane i uzupełniane również w filiach GLS).

https://gls-group.eu/PL/pl/home

Dodaj komentarz