Błędy w pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy – jakich błędów unikać?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to pierwszy krok do promiennej i zadbanej cery. Im więcej mamy lat na karku, tym więcej wagi powinnyśmy przykładać do zabiegów oczyszczających i regenerujących naszą cerę. Na przestrzeni lat wypracowujemy sobie pewien schemat dotyczący pielęgnacji skóry, który najczęściej jest efektem metody prób i błędów. Klucz do sukcesu tkwi w tym, aby tych błędów jak najwięcej wyeliminować. Wbrew pozorom nie jest to takie proste – przełamanie rutyny pielęgnacyjnej wymaga czasu, determinacji, a przede wszystkim wiedzy z zakresu poprawnej pielęgnacji skóry twarzy. Zatem jakich błędów powinnyśmy się wystrzegać?

Jak dbać o cerę? Nie spać w makijażu

Najgorsze, co możemy zrobić dla naszej cery to pozbawić jej odpowiedniego oczyszczenia. Spanie w pełnym makijażu z pewnością zdarzyło się niejednej z nas, kiedy po imprezie czy dniu pełnym wrażeń nie mamy siły na wykonanie poprawnego demakijażu. Jest to jednak duże obciążenie dla skóry twarzy, która jest niezwykle wrażliwa i podatna na uszkodzenia strukturalne. Makijaż „zmieszany” z nadmiarem sebum oraz zanieczyszczeniami osadzającymi się na naszej skórze tworzy warstwę, która uniemożliwia naszej skórze „oddychanie” i prawidłową regenerację.

Jak dbać o skórę twarzy? Nie zapominać o peelingu

Często jesteśmy zdziwione, że nasza twarz traci blask i elastyczność pomimo stosowania szeregu kremów nawilżających czy ujędrniających. Częstą przyczyną takiej istoty sprawy jest pomijanie etapu peelingu skóry twarzy. Warstwa martwego naskórka utrudnia wchłanianie wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych, przez co ich efektywność gwałtownie spada. Do wyboru mamy różne rodzaje peelingów do twarzy, w tym mechaniczne, jak i te bardziej delikatne – enzymatyczne. Peeling możemy stworzyć same – wykorzystując kawę lub drobno zmielony cukier.

Jak zadbać o cerę? Nie wyciskać zaskórniaków

Problem zaskórniaków zazwyczaj nie kończy się wraz ze zwalczeniem trądziku młodzieńczego. Zaskórniki czy drobne krostki to nawracający problem, zresztą dość uciążliwy. Mechaniczne wyciskanie wągrów niestety nie przynosi oczekiwanych skutków, a w dodatku prowadzi do rozprzestrzeniania się bakterii na całej powierzchni skóry. Nie oznacza to jednak, że zaskórnikami nie można skutecznie walczyć. Różnego rodzaju maseczki z aktywnym węglem czy naturalną glinką pomagają w walce z niedoskonałościami. Możemy również udać się do kosmetyczki na profesjonalne oczyszczanie twarzy, które regularnie przeprowadzane może dać permanentne efekty.

Jak zadbać o twarz? Nie nakładać kosmetyków na suchą skórę

Kosmetyki w kremie, żelu czy balsamie wykazują się najwyższą skutecznością, kiedy są aplikowane na jeszcze wilgotną skórę. Zasada ta dotyczy nie tylko skóry twarzy, ale i reszty naszego ciała. Dlatego po umyciu twarzy nie czekajmy z nałożeniem kremu nawilżającego i kremu pod oczy. W ten sposób zyskujemy pewność, że kosmetyki pielęgnacyjne w 100 procentach spełnią swoje zadanie.

Jak odpowiednio zadbać o cerę? Nie zapominać o kolejności aplikacji kosmetyków

Kolejność nakładanych produktów na twarz ma ogromne znaczenie – niektóre kosmetyki w bezpośrednim kontakcie ze sobą tracą swoje właściwości, a co gorsza, niekorzystnie wpływają na stan naszej cery. Dlatego w trakcie codziennej pielęgnacji skóry twarzy powinnyśmy zachować odpowiednią hierarchię. Kosmetyki lekkie, na bazie wody powinny wylądować na naszej twarzy w pierwszej kolejności, następnie te cięższe z dodatkiem olejków.

Dodaj komentarz