Podniesienie piersi nićmi – sposób na ujędrnienie biustu

Podniesienie piersi nićmi – sposób na ujędrnienie biustu

Kiedy twoje piersi smutno obwisają, nie musisz koniecznie decydować się na zabieg z wykorzystaniem implantów. Istnieje wiele innych procedur, które pomagają ujędrnić biust. Podniesienie piersi nićmi to sposób na naturalną poprawę projekcji biustu. Jakie zalety ma zabieg? Przeczytaj!

Dla kogo podniesienie piersi?

Implantacja nici w piersi to zabieg dla pań, które widzą, że ich biust stał się z biegiem lat obwisły (np. wskutek naturalnych procesów starzenia lub po zakończeniu karmienia piersią). Co niezwykle ważne jest to procedura, która zapewnia naturalne efekty, czyli jest często wybierana przez pacjentki, które chciałyby uniknąć wszczepiania implantów. Podniesienie piersi nićmi to także zabieg dużo mniej inwazyjny od klasycznej operacji z implantami, nie wymaga on przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Na zabieg ten mogą się również zdecydować panie, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą przechodzić poważnej operacji. Podniesienie piersi nićmi to zatem doskonałe rozwiązanie zapewniające efekt silnego liftingu bez wyrzeczeń. Pacjentki nie muszą się obawiać o to, czy mogą zajść w ciążę, a później karmić piersią, nici również nie będą wyczuwalne po zabiegu.

Na czym polega zabieg podniesienia piersi?

Podniesienie piersi to procedura, która polega na stworzeniu specjalnego podskórnego biustonosza, który będzie podtrzymywał opadający biust. Intencją tej procedury nie jest powiększenie piersi, ale uniesienie ich i zabezpieczenie przed kolejnym opadaniem. Nici tworzą specjalną konstrukcję – główna nić przebiega od obojczyka, a następnie do niej przyczepione są okrężne, kolejne nici. Co więcej, na ciele pacjentki wykonuje się jedynie 4 niewielkie punkty wejścia nici, zabieg ten nie pozostawia więc blizn. Intencją podniesienia piersi nićmi nie jest powiększenie piersi, ale uniesienie ich i zabezpieczenie przed kolejnym opadaniem. Należy wiedzieć, że taki właśnie efekt powoduje, że piersi zaczynają wyglądać młodzieńczo i naturalnie. Co podkreślają pacjentki, bez efektu sztuczności. Pacjentka po zabiegu ciągle rozpoznaje swój biust, jest on jedynie bardziej jędrny i umieszczony wyżej.

O czym pamiętać przed zabiegiem podniesienia piersi nićmi?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać szereg badań laboratoryjnych. Pacjentki po 40. roku życia proszone są o zrobienie EKG oraz USG piersi. Podczas konsultacji z lekarzem omawiane są przewidywane efekty zabiegu. Specjalista na spotkaniu tym ustala również czy istnieją przeciwwskazania do wykonania procedury. Co najczęściej wyklucza przeprowadzenie podniesienia piersi nićmi? M.in. predyspozycje do keloidów, choroby autoimmunologiczne (twardzina, sarkoidoza, amyloidoza), hemofilia, nadciśnienie (II i III stopnia).

Zalecenia po zabiegu podniesienia piersi nićmi

W przeciwieństwie do chirurgicznych procedur, podniesienie piersi nićmi nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, nie wymaga zatem przechodzenia długotrwałego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu przez pewien czas należy nosić specjalny biustonosz (rekomenduje się go przez ok. 3 miesiące), ale nie powoduje to wyłączenia pacjentki z życia zawodowego (najczęściej można wrócić do pracy już po 2 dniach). Należy pamiętać, aby ograniczyć większą aktywność fizyczną przez około 4 tygodnie. Pełen efekt podniesienia piersi nićmi będzie widoczny po około 3 miesiącach od zabiegu.

 

Dodaj komentarz