budowa domu

Przy jakich remontach warto korzystać z rusztowania?

Rusztowania to od zawsze niezbędny element każdej budowy. Ułatwiają w efektywnym prowadzeniu jakichkolwiek prac zarówno na małych, jak i dużych wysokościach. Ich zakres stosowania jest obecnie bardzo szeroki. Nic więc dziwnego, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza ich nowoczesne, wielofunkcyjne rodzaje. W jakich sytuacjach związanych z remontem się przydają? Podpowiadamy.

Rusztowania podwieszane do skomplikowanych remontów

W przypadku wymagających remontów coraz większą popularnością cieszą się tak zwane rusztowania podwieszane. Dzięki ich lekkiej konstrukcji mogą być przytwierdzone w łatwy sposób do fasady praktycznie każdego budynku. Stosuje się je zwłaszcza przy wymagających budynkach, gdzie nie jest możliwe postawienie klasycznego rusztowania na gruncie. Może to wynikać na przykład z grząskiego lub nierównego gruntu. Powodem tego jest także to, że w przypadku zabytkowych budowli lub tych o nierównomiernym kształcie nie jest możliwe zbudowanie rusztowania w sposób bezpieczny.

Mimo tego, że zamontowanie rusztowania podwieszanego wymaga pewnych umiejętności i wiedzy to jednak w głównym rozrachunku jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na szybkie zrealizowanie nawet bardzo skomplikowanych remontów. Warto także wiedzieć, że dla zwiększonego komfortu pracowników można stosować także specjalne mosty podwieszane. Umożliwiają one swobodne połączenie konstrukcyjne ze naziemnymi konstrukcjami znajdującymi się w pewnej odległości od budynku. Szeroki wybór takich i innych rusztowań można znaleźć między innymi na stronie https://szalbud.pl/.

Zobacz także: https://bione.pl/szalunki-scienne-4-powody-dla-ktorych-warto-ich-uzyc-na-swojej-budowie/

Rusztowania jezdne do szybkich remontów

Obecnie ogromną popularnością cieszą się lekkie rusztowania jezdne, zwane także mobilnymi. Główną ich zaletą jest to, że można w szybki i bezproblemowy sposób przemieszczać je z miejsca na miejsce. Co szczególnie przydaje się w trakcie wykonywania remontu na szerokich ścianach lub przy dużej ilości fasad. Dotyczy to zwłaszcza niskich i średnich budynków. Jezdne rusztowania używane, jak i nowe sprawdzają się zwłaszcza podczas prac wykonywanych wewnątrz obiektów. Stosuje się je głównie przy remontach wielkopowierzchniowych magazynów.

Rusztowania jezdne są montowane na zasadzie budowy wieżowej ze wzmocnieniami ukośnymi. Natomiast sam zestaw kółek znajduje się na głównej belce lub jednej z ram zewnętrznych. Są to bardzo stabilne konstrukcje, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo zarówno podczas transportu w inne miejsce, jak i w trybie stacjonarnym. W tym drugim przypadku stosuje się dodatkowe wzmocnienia, które pozwalają użytkować rusztowanie również w trakcie trudnych warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz