Pielęgnacja dłoni

Skuteczne sposoby na zniszczoną skórę dłoni

Dłonie są wizytówką każdej osoby, zarówno kobiety jak i mężczyzny. Nawet kiedy twarz i szyja są zadbana, ręce mogą wiele zdradzić na nasz temat – na przykład odnośnie wieku, rodzaju wykonywanej pracy czy higieny osobistej. Dlatego też powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby dłonie były równie piękne, co i reszta ciała. W jaki sposób jesteśmy możemy skutecznie utrzymać je w dobrej kondycji?

Dlaczego skóra dłoni ulega szybszemu niszczeniu?

Skóra na dłoniach jest unikalna na skalę całego organizmu. Przede wszystkim jest bardzo dobrze unerwiona (szczególnie opuszki paliczków), jak również stosunkowo cienka i mocno unaczyniona. W jej obrębie znajdują się liczne gruczoły potowe i nieco mniej łojowych. Tuż pod skórą rozmieszczone są receptory bólowe, czucia temperatury, dotyku i ucisku.

Dłonie okazują się znacznie bardziej narażone na częstszy kontakt z niekorzystnymi warunkami otoczenia (np. słońcem, mrozem czy opadami), niż inne partie ciała. Sprawia to, że skóra staje się napięta i wysuszona, a w efekcie traci swoją naturalną jędrność i elastyczność. Co równie ważne, skóra dłoni ma częsty kontakt z chemikaliami używanymi w gospodarstwie domowym (płyny do zmywania naczyń, proszki do prania, preparaty do sprzątania), a przez to może być podrażniona. Dokładając do tego rodzaj wykonywanej pracy (np. prace ogrodowe), nietrudno jest przewidzieć efekt końcowy, czyli stanu, w jakim znajdą się nasze dłonie.

Warto też mieć na uwadze, że skóra dłoni z wiekiem ulega fizjologicznym przemianom – m.in. pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia. Staje się bardziej sucha i cienka oraz traci swoją elastyczność.

Co wiesz o pielęgnacji suchej skóry? Przekonaj się i zerknij tutaj: Problemy cery suchej – jak im przeciwdziałać? 

Na ratunek zniszczonej skórze dłoni

Na szczęście zniszczoną skórę na dłoniach można odbudować, a przez to cofnąć wiele niekorzystnych zmian, które do tej pory miały miejsce. Liczne zabiegi na dłonie, jakie oferuje doświadczony gabinet medycyny estetycznej, mają za zadanie przede wszystkim odżywić i zregenerować zarówno uszkodzony naskórek, jak i w miarę możliwości głębsze warstwy skóry. Wiele z tych kuracji jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Na inne – wysoko specjalistyczne – lepiej jest umówić się ze specjalistą, który udzieli wielu cennych rad odnośnie prawidłowej pielęgnacji wrażliwej skóry dłoni.

Usuwanie przebarwień cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród żeńskiej części klientów salonów urody. Panie bardzo niechętnie akceptują wszelkie zmiany w swoim wyglądzie, dlatego zwykle decydują się na usuwanie przebarwień. Do tego celu wykorzystuje się najczęściej naturalne przeciwutleniacze, takie jak witamina C, mająca jednocześnie właściwości rozjaśniające. Ponadto, wielokrotnie korzysta się z kwasów owocowych, które delikatnie złuszczają martwy naskórek. W salonach kosmetycznych dodatkowo oferuje się klientom jako alternatywę usuwanie przebarwień IPL, przeprowadzane za pomocą wiązki światła laserowego. Energia IPL jest absorbowana bezpośrednio przez melaninę. Należy podkreślić, że to zabieg w zupełności bezpieczny. Więcej o nieinwazyjnych metodach można dowiedzieć się w tym miejscu.

Inną alternatywą dla zniszczonej skóry dłoni jest fotoodmładzanie IPL RF. Podobnie jak powyżej, tutaj również wykorzystuje się unikalną moc pochodzącą z wiązki laserowej, aby pobudzić skórę do procesów regeneracyjnych. Fotoodmładzanie redukuje wszelkie objawy starzenia się skóry, a efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Na korzyść tego zabiegu przemawia brak inwazyjności, indywidualnie dobierane parametry dla każdego klienta, jak również fakt, że bezpośrednio po kuracji można wrócić do codziennych obowiązków.

One thought on “Skuteczne sposoby na zniszczoną skórę dłoni

  1. Domowe oraz profesjonalne metody na piękne dłonie – pg1bogatynia.pl

    […] Zobacz dodatkowe Skuteczne sposoby na zniszczoną skórę dłoni […]

Dodaj komentarz