wakacje na krecie

Wakacje Kreta 2021 – rajski wypoczynek na wyciągnięcie ręki

Greckie wysepki to jedne z najbardziej malowniczo położonych punktów na mapie Europy. Nie dziwi więc fakt, że wielu turystów z całego świata rokrocznie odwiedza greckie kurorty, które przyciągają nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami, ale również aromatycznym jedzeniem i słoneczną pogodą. Jedną z najpopularniejszych wysp położonych na Morzu Śródziemnym jest Kreta, która ma do zaoferowania wiele atrakcji. Zatem dlaczego warto postawić na wypoczynek na Krecie i co warto o niej wiedzieć?

Kreta 2021 – niebiańskie plaże

Jedną z cech charakterystycznych dla greckich wysepek są niebiańskie plaże i lazurowe morze, jednak na Krecie widać to wyjątkowo wyraźnie. Biały piasek, krystalicznie czysta woda i okoliczna przyroda to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. Co prawda nie każda część linii brzegowej może pochwalić się plażami rodem z wakacyjnych pocztówek – wiele plaż jest kamienistych i żwirowych – ale warto odwiedzić kilka miejsc, dzięki którym można przenieść się w zupełnie inny wymiar plażowania. Spędzając wakacje na Krecie absolutnym „must see” jest laguna Balos i Elafonnisi z różowym piaskiem w roli głównej.

Kreta 2021 – górzyste tereny

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które podczas swojego wymarzonego urlopu w ciepłych krajach lubią przeplatać czas spędzony na opalaniu z aktywnym wypoczynkiem. Kreta słynie bowiem nie tylko z niebiańskich plaż tłumnie odwiedzanych przez turystów spragnionych słońca, ale również z górzystych terenów, które pozwalają doznać niesamowitych wrażeń. Klimat diametralnie różni się od tego, z jakim mamy do czynienia w centrum wyspy, jednak ma w sobie coś wyjątkowego. Niewielkie uliczki w połączeniu z malowniczymi widokami sprawiają, że trudno odmówić sobie długich spacerów – nawet, gdy żar leje się z nieba. Wakacje w Grecji warto jednak spędzić tak, jak sobie to wymarzaliśmy.

Zobacz także: https://ochblog.pl/wakacje-2021-w-marsa-alam-raj-dla-milosnikow-slonca-i-nurkowania/

Kreta 2021 – moc historycznych zabytków

W Grecji niemal na każdym kroku można natknąć się na pozostałości po starożytnej cywilizacji, co ucieszy nie tylko miłośników historii. Takie atrakcje jak ruiny starożytnego miasta w Knossos czy słynna Jaskinia Dikti, która powszechnie uznawana jest za miejsce narodzin Zeusa – według mitologii greckiej – władcy nieba i ziemi. Co ważne, z Krety można szybko się przedostać na inne greckie wysepki drogą morską, w tym na Santorini, i kontynuować zwiedzanie śladem greckich bogów. Nie trzeba zatem ograniczać się do jednej lokalizacji, gdy wszędzie dookoła aż roi się od atrakcji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Dodaj komentarz