Dbanie o serce

Wejdź ze zdrowiem w Nowy Rok

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a zaraz po nich będziemy żegnać miniony rok. Perspektywa nadchodzącego 2020 budzi w nas nadzieje i skłania do przemyśleń oraz postanowień, z którymi chcemy go przywitać. Jakie one będą? Więcej ruchu? Zdrowsze odżywianie? Warto zastanowić się już dziś – co możemy zrobić, by noworoczne postanowienie zdrowszego trybu życia nie poszło z dymem razem z wystrzeleniem fajerwerków o północy! 

Noworoczne postanowienia mają rację bytu – jeśli się do nich odpowiednio przygotujemy – i podejdziemy z głową. Nie warto rzucać słów na wiatr, więc gdy podejmiemy decyzję o zadbaniu o swoje zdrowie, przygotujmy plan, który pozwoli nam go realizować z sukcesem.

Więcej ruchu

W czasach, kiedy prowadzimy głównie siedzący tryb życia, warto pamiętać o tym, by dostarczać naszemu ciału codziennej dawki ruchu. Nie muszą to być wymagające ćwiczenia na siłowni, czy w klubie fitness. Wystarczy, że do codziennego planu dnia dołożymy np. spacer. Zastanówmy się, czy faktycznie do sklepu czy pracy musimy jechać samochodem. Dojście do autobusu i spacer do pracy – oprócz korzyści dla zdrowia – zaoszczędzi czas spędzony w korku.

Zdrowsza dieta

Kiedy już zadbamy o dzienną dawkę ruchu warto przyjrzeć się temu co kładziemy na swój talerz. Zamiast fast foodów, które spożywane w nadmiarze mają niekorzystny, a wręcz szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, jedzmy bardziej zbilansowane posiłki bogate w witaminy, składniki mineralne, przeciwutleniacze i błonnik. Ten ostatni zawarty jest w owocach, warzywach, nasionach roślin strączkowych oraz w produktach pełnoziarnistych. Spowalnia w jelitach wchłanianie węglowodanów, co powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi. Ważną rolą błonnika jest również to, że wiąże oraz ułatwia wydalanie z organizmu toksycznych substancji chemicznych, zawartych w pokarmie.

Stres na wodzy

Niezwykle istotne jest również zadbanie o kondycje naszego serca. I to w każdym wieku. Stres, pęd życia i liczba spraw, które każdego dnia mamy do załatwienia sprawia, że nawet osoby w sile wieku są narażone na choroby serca. Aby je przed nimi ochronić warto wspomagać się siłą natury np. w postaci głogu. Stanowi on bogate źródło witamin A i witamin z grupy B, soli mineralnych, błonnika, pektyn oraz olejków eterycznych, działających uspokajająco i odprężająco po stresującym dniu i nadmiernym wysiłku.

Głóg jest szczególnie polecany osobom zagrożonym chorobami serca oraz nadciśnieniem, a jego największą zaletą jest wysoka zawartość flawonoidów i procyjanidów. Związki te rozkurczają naczynia krwionośne, w tym naczynia wieńcowe, tym samym zwiększając dopływ krwi bogatej w tlen do mięśnia sercowego oraz obniżając ciśnienie tętnicze. Ponadto flawonoidy mają działanie przeciwrakowe i wpływają korzystnie na naczynia krwionośne w mózgu, dzięki czemu jest on dotleniony i lepiej pracuje. Dlatego warto sięgnąć po głóg w czasie pracy lub w szkole.

Troszcz się o serce – zawsze pod ręką

Głóg w wygodnej formie, który zawsze możemy mieć przy sobie znajdziemy w Cukierkach Głogowych niemieckiej firmy Reutter. Jest to produkt wysokiej jakości, zawierający cenny ekstrakt z liści i kwiatów głogu. Przyjemne w smaku Cukierki Głogowe do ssania, wspomogą działanie mięśnia sercowego i funkcjonowanie układu naczyniowego. W tak prosty sposób i niewielkim kosztem, możemy dbać o swoje zdrowie! Dzięki ponad 100 letniemu doświadczeniu firmy Reutter w wytwarzaniu wysokogatunkowych preparatów i znakomitym recepturom.

Cukierki Głogowe firmy Reutter jako jedyne spośród cukierków głogowych na rynku, zostały docenione i wyróżnione przez prestiżową Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Są produktem oryginalnym. Reutter jest pionierem wielu ziołowych cukierków z naturalnymi ekstraktami (wyciągami) roślin, dlatego warto zaufać doświadczonym ekspertom tej niemieckiej firmy, znanej z produktów wysokogatunkowych.

W nadchodzącym roku zróbmy coś dla swojego zdrowia. W końcu najważniejszą sprawą jest to, byśmy czuli się dobrze i w pełni sił. Dzięki temu będziemy mieli moc do działania, by spełnić inne noworoczne postanowienia.

Dodaj komentarz