Ślub w styczniu

Wesele w styczniu – zimowe inspiracje dla narzeczonych

Wesele w styczniu to dobra okazja do wykorzystania sezonowych dekoracji, zimowych barw i motywów. O czym należy jednak pamiętać i dlaczego warto zdecydować się na ślub zimą? Opowiadamy poniżej.

Wesele w styczniu – sceneria jak z bajki

Istnieje szansa, że w tym ważnym dniu na dworze będzie prószył lekki śnieżek lub pobliskie łąki, pagórki będą nim pokryte. Taka bajkowa sceneria idealnie sprawdzi się podczas robienia sesji zdjęciowej – dzięki niej twój ślub będzie wyglądał jak z zimowej krainy czarów.

Wesele w zimie – romantyczne wieczory

Zimą szybciej robi się ciemno, dlatego możesz nieco wcześniej rozpocząć wieczorną imprezę, co oznacza, że również ​​dłużej możesz się nią cieszyć. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie dekoracji, które pozwolą poczuć atmosferę zapadającego zmroku – bajkowych światełek, sztucznych ogni, czy lampionów. Ciekawym rozwiązaniem jest także użycie świec do oświetlania chodników na zewnątrz, a także, jeśli twój budżet się do tego wyczerpuje, przygotowanie pokazu sztucznych ogni. – W przypadku wesela i ślubu w styczniu warto zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli ślub rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok – podpowiada Joanna Hoc-Kopiej (Dwór Korona Karkonoszy).

Ślub w styczniu – ekonomiczne rozwiązanie

Decyzja o organizacji ślubu zimą daje duże pole do negocjacji cen z właścicielami firm z branży weddingowej. Zima nie jest uważana za szczyt sezonu ślubnego, dlatego istnieje szansa na uzyskanie sporych rabatów. Warto także wcześniej przejrzeć Internet, aby zorientować się, jak wyglądają stawki na rynku oraz jakich informacji o obniżkach poza sezonem firmy udzielają na swoich stronach internetowych.

Zimowe dekoracje weselne – bajeczne kolory

Jakie kolory najbardziej sprawdzą się podczas styczniowego wesela? Każdy odcień niebieskiego, srebrnego i białego. Chociaż pastelowe odcienie są w dużej mierze zarezerwowane na wiosenne wesela, kilka pastelowych odcieni, takich jak lodowy błękit, lawenda także dodadzą uroku uroczystości. Głębokie i eleganckie kolory, takie jak burgund, granat, złoto, turkus, czy fiolet również sprawdzą się w przygotowywaniu zimowych dekoracji ślubnych.

Zimowe wesele – motyw przewodni

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór motywu przewodniego wesela. Poniżej kilka podpowiedzi, które doskonale wpasują się w zimowy klimat:

kraina lodu,
„Piękna i Bestia”,
Królewna Śnieżka,
„Złoty ślub”,
„lato w środku zimy” (mocny kontrast z aktualną aurą).

Zimowe weselne menu – uczta dla podniebienia

Dla smakoszy, styczeń jest miesiącem idealnym, aby wziąć ślub! Dlaczego? To proste – można wykazać się dużą kreatywnością w wyborze menu, decydując się na aromatyczne i rozgrzewające potrawy. – Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesele. Aromatyczne pasztety, płonące szynki, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – dodaje Joanna Hoc-Kopiej (Dwór Korona Karkonoszy).

Wesele w styczniu – opinie gości

Wesela organizowane w sezonie mogą stać się dla gości dosyć uciążliwe – imprez jest tak wiele, że ciężko im znaleźć termin lub przygotować się finansowo. W styczniu jest zupełnie inaczej. Każdy chce mieć powód do pokonania styczniowego bluesa, a nie ma lepszego powodu, aby wziąć udział w bajecznym ślubie!

Wesele w zimie to świetny wybór dla osób, które lubią nieoczywiste rozwiązania. Różnorodność kolorów, stylów i nastroju zapewni przewagę i wyróżni ten wyjątkowy dzień na tle innych.

Po co podążać za tłumem? Baw się dobrze zimą.

Dodaj komentarz