Sposób na przebarwienia na skórze

Zmiany naczyniowe, rumień, a może przebarwienia?

Zmiany naczyniowe i rumień to nie tylko problem estetyczny. Jest to efekt nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczynek i z pewnością nie powinniśmy ich lekceważyć. Niechcianym problemem estetycznym są również przebarwienia, które mogą pojawiać się nie tylko po lecie, ale również w wyniku zmian hormonalnych. Jesień, a później również i zima, to najlepszy moment na to, by zająć się wymienionymi problemami i skutecznie się ich pozbyć. Jaki sposób będzie najskuteczniejszy? Spieszymy z odpowiedzią.

Zmiany naczyniowe i rumień – co to takiego?

Skóra naczyniowa to skóra, na której stale lub raz na jakiś czas występują zmiany rumieniowe. Najbardziej dokuczliwymi objawami się nie tylko czerwone plamy na skórze, ale również różnego rodzaju wykwity – grudki, krostki, a czasami nawet guzki. Skóra naczyniowa charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem i nadwrażliwością. Często towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Czym są przebarwienia?

Przebarwienia, czyli nieestetyczne plamy na skórze pojawiające się najczęściej po wakacjach, to efekt zaburzenia funkcjonowania melanocytów na skutek działania promieni ultrafioletowych. Przebarwienia najczęściej pojawiają się w miejscach, które mają największy kontakt z promieniami słonecznymi – np. na twarzy, dłoniach czy dekolcie. Powstawanie brązowych plamek może mieć miejsce również na skutek działania hormonów – np. w czasie ciąży.

Najlepszy moment na pozbycie się zmian skórnych

Sezon jesienno-zimowy to najlepszy moment na zadbanie o swoją skórę. Zabiegi z wykorzystaniem lasera to jedne z tych, których nie powinniśmy wykonywać latem. Najlepszym momentem będzie wspomniany okres jesienno-zimowy, w którym skóra nie będzie miała tak dużego kontaktu z promieniami słonecznymi – a przynajmniej w naszej strefie klimatycznej – jak latem. Zarówno w przypadku skóry naczyniowej, jak i przebarwień – doskonale sprawdzą się zabiegi z wykorzystaniem najnowszej platformy laserowej Element. Jest to jedyny na świecie innowacyjny system laserowy, który wyposażony jest w aż trzy źródła energii lasera. Dzięki temu przy pomocy jednego urządzenia można wykonać szereg różnego rodzaju bezpiecznych i bardzo skutecznych zabiegów. Zapewnia to komfort zarówno dla pacjenta jak i lekarza wykonującego zabiegi.

Jedno urządzenie na wiele przypadłości

Laser charakteryzuje się wysoką mocą i szybkością pracy. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Element są praktycznie bezbolesne – wszystko dzięki efektywnemu systemowi chłodzenia gazem – przed, po oraz w trakcie impulsu. W zależności do wybranej technologii platforma laserowa Element pozwala na skuteczne leczenie przebarwień, trądziku, zamykanie naczyń (rumień, naczyniaki, teleangiektazje) jak również na efektywne zabiegi epilacji dla każdego rodzaju włosa oraz zabiegi odmładzające – napinające skórę oraz redukujące zmarszczki.

Odpowiednia technologia dobierana jest przez specjalistę na konsultacji przed zabiegiem. Lekarz oceni stan skóry i dostosuje ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów. Idealna skóra jest na wyciągnięcie ręki!

Dodaj komentarz