#Zostańwdomu – zadbaj o siebie i innych!

#Zostańwdomu – zadbaj o siebie i innych!

Panująca obecnie sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie, zmusiła większość z nas do zmiany trybu życiu. Praca zdalna, zamknięte szkoły czy uczelnie – to wszystko sprawiło, że cały wolny czas spędzamy we własnych domach.  Powstała również ogólnopolska akcja #zostańwdomu, która nie dość, że zachęca, aby z niego nie wychodzić ze względów bezpieczeństwa, to również przedstawia rozmaite sposoby na to, jak aktywnie i pożytecznie spędzić ten najbliższy czas. Electrolux zachęca do przyłączenia się do akcji i podpowiada, jak produktywnie można spędzić chwile w swoich czterech kątach. Wykorzystaj ten trudny okres, aby zabrać się za czynności, które zawsze były odkładane „na później”. Później nadeszło właśnie teraz, a lepszej okazji nie będzie!

#Zostańwdomu z najbliższymi i uporządkuj swoją przestrzeń

Czas spędzony w domu wcale nie musi być nudny i zmarnowany. Warto wykorzystać go np. na:

  • Wiosenne porządki! Możemy do nich zaangażować całą rodzinę, a sprzątanie podzielić w zależności od wieku pomocników. Co więcej, porządkowanie może stać się relaksujące, gdy używamy urządzeń usprawniających naszą pracę oraz zwiększających jej efekty. Jednym z nich jest bezprzewodowy odkurzacz Electrolux PURE Q9. Posiada specjalną elektroszczotkę, która dotrze do wszystkich trudnodostępnych miejsc w pomieszczeniu. PURE Q9 to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o każdej wielkości – jedno naładowanie pozwala odkurzyć pomieszczenie do 162 metrów kwadratowych! Jeśli chcesz się zabrać za wiosenne porządki, teraz jest idealna okazja. A z odpowiednim sprzętem będzie to czysta przyjemność!

  • Aktywność fizyczną! A taką może być właśnie sprzątanie mieszkania. Tym, którzy wieczory po pracy spędzali na siłowni czy salach fitness polecamy 15 minutowy trening z odkurzaczem w ręce. Dzięki temu rozruszamy ciało, spalimy zbędne kalorie, a do tego nasze mieszkanie będzie błyszczeć jak nigdy wcześniej.

  • Czas z bliskimi! Możliwości spędzania czasu w gronie ukochanych osób, dla których często nie mamy czasu – z rodzicami, dziećmi, partnerem, a nawet pupilem jest wiele. Takie chwile warto wykorzystać jak najlepiej. Co można jeszcze robić wspólnie spędzając czas w domu? Grać w planszówki, układać puzzle, oglądać filmy i seriale, gotować i piec, ćwiczyć (np. jogę, która świetnie odpręża), postawić na relaks i zrobić domowe SPA.

Zadbaj o jakość powietrza w domu

Pomysłów i możliwości spędzania czasu w domu jest nieskończenie wiele, wystarczy jedynie odrobina chęci i zapału, aby ten czas nie wiązał się z nudą. Niestety, nie każdy, kto spędza czas w mieszkaniu, nie ma zajęcia. Wręcz przeciwnie, są osoby, które w zaciszu domowym nadal ciężko pracują, z tą różnicą, że zdalnie. Warto wtedy zadbać, aby warunki do pracy były odpowiednie. Tym, co pozwala nam się lepiej skupić oraz sprawia, że nasza praca jest bardziej wydajna jest czyste powietrze. Urządzeniem, które zadba o jakość powietrza i pomoże w walce z zanieczyszczeniami – kurzem, niechcianymi zapachami, pyłkami PM2.5 i PM10 będzie oczyszczacz powietrza. Polecamy oczyszczacz PURE A9 Electrolux, którego wyróżnikiem jest efektywność najwyższej klasy. To urządzenie rekomendowane przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, a także posiadające certyfikat ECARF. Zapewnia najwyższą na rynku zdolność oczyszczania. Dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach, utrzymując naturalną cyrkulację powietrza, odpowiednią dla zdrowia domowników. PURE A9 eliminuje 99% bakterii, zanieczyszczeń oraz nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, usuwa z pomieszczeń alergeny, takie jak roztocza oraz kurz, co ma ogromne znaczenie dla alergików. Dzięki temu, domowa przestrzeń staje się miejscem przyjaznym dla wszystkich, a nasza praca daje znacznie większe efekty.

Zostając w domu zapomnij o troskach

Spędzając większość czasu we własnych czterech kątach, bardzo ważne jest, żeby czuć się w nich dobrze. To dlatego tak duże znaczenie ma uporządkowana przestrzeń, w której czujemy się po prostu lepiej. Brak bałaganu wiążę się z samymi korzyściami, gdyż wpływa na nasz spokój ducha, wycisza i relaksuje oraz nastraja nas pozytywną energią. W jaki sposób zmotywować się do działania? W zaistniałych okolicznościach przede wszystkim warto spojrzeć na sprzątanie, jako czynność, która pozwoli oderwać myśli i skupić uwagę na czymś innym. W tym przypadku sprzątanie może być nie tylko odstresowujące, ale i także relaksujące, gdy używamy urządzeń usprawniających naszą pracę oraz zwiększających jej efekty. Jednym z nich jest odkurzacz PURE Q9 – najcichszy bezprzewodowy odkurzacz  w ofercie Electrolux! Cicha i długa praca pozwoli na sprzątanie dopasowane do twojego stylu życia, a technologie takie jak BrushRollClean czy szczelny 5-stopniowy system filtracji maksymalnie ułatwiają korzystanie z odkurzacza. Aby jeszcze bardziej dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb stworzono 4 modele, które różnią się drobnymi udogodnieniami.

Dodaj komentarz