Bezpieczne zakupy online - to proste!

Bezpieczne zakupy online – to proste!

W Homebook.pl uwielbiamy swoje domy na co dzień, bez względu na okoliczności. Teraz, gdy nasze wnętrza stały się prawdziwymi centrami wszechświata (i dowodzenia) jeszcze bardziej koncentrujemy się na tym, by czuć się w nich komfortowo. Jeżeli w parze z domowymi rewolucjami szły będą zakupy – sprawdzamy, jak zadbać o pełne bezpieczeństwo – swoje i innych!

Online – twój największy sprzymierzeniec

Płatność online (przelewem lub BLIK-iem) nigdy nie miała większej liczby zalet. Jest szybka, bardzo wygodna i całkowicie bezpieczna – zarówno dla Ciebie, jak i osoby, która doręczy Twoją przesyłkę. Na jakiś czas zrezygnuj natomiast z przesyłek pobraniowych. Dla dobra ogółu! Jeżeli dotychczas Twoje zakupy online ograniczały się jedynie do okazjonalnych zamówień, dziś warto zastąpić nimi wizyty w sklepach stacjonarnych. Choć sprzedawcy starają się, by odpowiedzieć na potrzeby wszystkich konsumentów, troszcząc się o dostawy towaru i zapewnienie ciągłości funkcjonowania sklepów, nie zapominaj, że ich praca stała się obecnie szczególnie wymagająca. Uszanuj ich wysiłek i zrezygnuj z częstych wizyt między sklepowymi półkami – na rzecz zakupów w internecie.

Zamawiaj z głową

Aby maksymalnie uprościć proces dostawy, podaj kurierowi swój numer telefonu i ustal szczegóły odbioru paczki – dogodną dla obu stron formę dostarczania oraz godziny Twojej dostępności. Zachęcamy szczególnie do wyboru opcji zostawienia przesyłki pod Twoimi drzwiami. Gdy kurier się oddali, w pełni bezpiecznie możesz zabrać paczkę – to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu obydwu stronom. Z tej opcji korzystaj bezwzględnie, gdy zauważysz u siebie objawy grypopodobne.

Nie odebrałeś paczki – i co dalej?

Listonosz nie zastał Cię w domu? A powinien! Jeżeli jednak nie udało Ci się odebrać przesyłki, możesz zamówić jej przechowywanie – nawet do 14 dni w placówce poczty. Osobistą wizytę potraktuj jako ostateczność. Jeżeli jednak sytuacja wymaga pojawienia się w placówce, zastosuj się do odpowiednich zaleceń – stań w kolejce, zachowując minimum 1,5-metrowy odstęp od innych oczekujących osób.

Jeżeli postanowiłeś zamówić swoje zakupy do paczkomatu (tę opcję odradzamy, miałeś przecież #zostaćwdomu!), korzystaj z aplikacji. Dzięki niej tworzysz skrytkę w sposób zdalny, bez dotykania drzwiczek i ekranu.

Przebywając w domu, nie musisz rezygnować z zakupów. Warto jednak, by w tym czasie pamiętać o kilku zasadach, a przede wszystkim – najważniejszej z nich: myślmy o innych! Osoby dbające o dostarczenie naszych przesyłek zasługują obecnie na szczególne uznanie. Nie narażaj ich (i siebie) na zbędne niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz