Dobrze dobrany wymiar biustonosza to wygoda

Dobrze dobrany wymiar biustonosza to wygoda

Jak prawidłowo dobierać biustonosze Wyprzedaż w znanych sklepach może być okazja do zakupu markowego i wygodnego modelu. Jeśli prawidłowo wybrałaś stanik, nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Niewygodny model lub nie ten rozmiar prowadzi do codziennego dyskomfortu i problemów zdrowotnych. Wygodna powinna być bielizna Biustonosze szczególnie wpływają na samopoczucie noszących je kobiet.

Określamy rozmiar biustonosza

Bez względu na rozmiar obecnego biustonosza, powinnaś znać swoje parametry na bieżąco. Ponadto rozmiary ciała zmieniają się regularnie, więc przed każdym zakupem zmierz się ponownie. Jeśli niewłaściwie wybierzesz rozmiar i model biustonosza, będzie on ściskał gruczoły sutkowe i przylegające tkanki. Pogarsza to odpływ limfy i prowadzi do obrzęku oraz bólu.

Mierzymy objętość pod biustem

Stojąc zmierz obwód bezpośrednio pod klatką piersiową. Trzymaj taśmę pomiarową wystarczająco mocno, ale bez dużego napięcia – nie powinna się ślizgać ani, przeciwnie, wbijać w skórę. Podczas pomiaru upewnij się, że wydychasz powietrze i całkowicie się rozluźniasz. Taśma powinna być ściśle równoległa do podłogi. To pierwsza cyfra w rozmiarze biustonosza.

Mierzymy obwód klatki piersiowej

Stojąc zmierz obwód klatki piersiowej w najbardziej wystających punktach. najlepiej na linii sutek. I znowu ze wszystkich stron taśma powinna być równoległa do podłogi. Określamy wielkość miseczki stanika Rozmiar miseczki biustonosza odpowiada różnicy między obwodem klatki piersiowej a objętością pod biustem. Formuła jest prosta: obwód w najbardziej wystających punktach klatki piersiowej minus objętość pod piersią. Na przykład 95 – 85 = 10 cm daje rozmiar A.

Ale bez względu na to, jak dokładnie mierzysz, nigdy nie kupuj stanika bez dopasowania. Pamiętaj, aby wypróbować większy lub mniejszy rozmiar miseczki. Załóż stanik i poczuj, czy pasek naciska, czy miseczka i gniecie piersi, czy czujesz się komfortowo.

Stanik w żadnym wypadku nie powinien ściskać gruczołów sutkowych. Ważne jest, aby kobiety o dużych rozmiarach wybrały szerokie ramiączka, ponieważ cienkie będą wbijać się w skórę. Wskazane jest, aby być w staniku nie dłużej niż 7-8 godzin dziennie. Jeśli zdejmiesz stanik i zauważysz ślady wcięcia, oznacza to, że kategorycznie nie pasuje on.

Jak założyć stanik?

Za pierwszym razem dopasuj paski na całej długości i zapnij stanik na środkowym haczyku, aby mieć margines, jeśli zmieni się objętość ciała. Pochyl się do przodu i umieść klatkę piersiową w miseczkach gorsetu. Zapnij stanik na środkowym zapięciu i stań prosto.
Ręcznie dostosuj pozycję klatki piersiowej w miseczkach. Należy to zrobić, aby kubek był całkowicie wypełniony, a sutki były w środku. Lekko pochyl się i trzymając podstawę miseczek, lekko przesuń całość w lewo i prawo. W odpowiednio dobranym modelu pierś idealnie pasuje do miseczek i unosi się w nich. Piersi w staniku powinny być stale pośrodku i skierowane do przodu, a pas gorsetu z tyłu powinien znajdować się równolegle do podłogi Dostosuj długość ramiączek. Pamiętaj, że w większym stopniu całość podtrzymuje pasek stanika, a nie ramiączka.

Szukasz dobrze dobranego biustonosza? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/50-biustonosze

Dodaj komentarz