romantyczny pokoj

Jak zaaranżować romantyczną sypialnię. 3 proste kroki do udanej aranżacji

Aranżacja sypialni to niezwykle ważne zadanie. Przemyślana, z dobrze dobranymi meblami sprawi, że będziemy mieli możliwość odpoczywania w sposób bardzo komfortowy. Ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja sypialni w stylu romantycznym. Jakie warunki trzeba spełnić, aby cieszyć się takim wnętrzem?

Idealna sypialnia to rozwiązanie, które będzie cieszyć wszystkich z nas. To właśnie ona jest miejscem, gdzie każdego dnia odpoczywamy po pracy, mamy możliwość zrelaksowania się, rozmowy, komfortowego snu. Zwłaszcza ten ostatni element ma niemalże podstawowy wpływ na to, jak codziennie funkcjonujemy.

Przemyślana aranżacja sypialni, rozkład instalacji, kolor ścian, rodzaj podłóż, jakość oświetlenia, meble, łóżko – to wszystko ma ogromne znaczenie. Chcąc aranżować sypialnię w stylu romantycznym warto o tym pamiętać.

Po pierwsze wygodne łóżko

Łóżko to absolutnie podstawa każdej sypialni, dlatego do jego wyboru zdecydowanie warto się przyłożyć. W romantycznej sypialni, gdzie często panuje przyjemna, ciepła kolorystyka zdecydowanie najlepiej sprawdzą się łóżka metalowe. Łóżko wykonane z czarnej stali, odpowiednio pomalowane, posiadające ozdobną ramę, elementy dekoracyjne, np. liście, kiści winogron lub inne motywy zdecydowane wpłynie na plus. Dodatkowo łóżko metalowe idealnie będzie się komponować ze wszystkimi materiałami wykończeniowymi. Wraz z odpowiednio dobranym materacem, kołdrą, poduszkami, narzutami zdecydowanie stworzy świetny klimat.

Zobacz także: https://informacyjny24.pl/jak-kupic-lozka-dla-dziecka-w-3-prostych-krokach/

Kolorystyka ścian i oświetlenie

To kolejne kwestie, o których trzeba pamiętać. W romantycznej sypialni królować będą takie kolory, jak beże, pastele, biel, pudrowy róż, błękit, jasna zieleń oraz żółć. Sufit oczywiście powinien pozostać zawsze biały, aby uniknąć sztucznego zaciemniania pomieszczenia i nie tworzyć efektu monotonii.

Kluczowe jest także oświetlenie, którym zdecydowanie warto grać. Coraz częściej rezygnujemy z jednego, centralnego i górnego oświetlenia, a montujemy kinkiety, wykorzystujemy oświetlenie podłogowe, lampy stojące, bardzo dużą popularnością cieszy się także oświetlenie punktowe, np. w zabudowie GK.

Podłoga

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podłoga drewniana, np. bardzo dobrej jakości panele, deska trójwarstwowa lub tradycyjny parkiet. Jeżeli lubimy miękkie podłogi i ciepłe, warto rozważyć również ułożenie dobrej jakości wykładziny.

Dodaj komentarz