Polskie kosmetyki

Made in Poland, czyli polskie marki kosmetyczne

„Cudze chwalicie, a swego nie znacie” jak głosi stare porzekadło. I jest w tym ziarenko prawdy, ponieważ sięgamy po zagraniczne kosmetyki z większym entuzjazmem. Co jednak cieszy, polskie marki kosmetyczne mogą pochwalić się coraz większym zainteresowaniem nie tylko z naszej strony, czyli polskich miłośniczek makijażu, ale również milionów kobiet z całego świata. Czasem sięgając po kosmetyki w drogerii nawet nie zdajemy sobie sprawy, że szminka czy podkład, który ląduje w naszym koszyku to stuprocentowo polski kosmetyk. Przedstawiamy najpopularniejsze polskie marki kosmetyczne, które podbijają serca kolejnych, samoświadomych kobiet.

Polskie kosmetyki: INGLOT

Marka, która prezentuje swoje reklamy na Times Square w Nowym Jorku, czyli największego skupiska bilbordów na całym świecie. Tak wielkiego sukcesu komercyjnego pewnie nie spodziewał się sam założyciel marki, czyli Wojciech Inglot. Firma powstała w 1985 roku jak podmiot niezwiązany z branżą kosmetyczną, jednak 2 lata później Inglot wypuścił pierwsze lakiery do paznokci. Obecnie marka INGLOT kojarzy nam się głównie z sypkimi pigmentami, trwałymi pomadkami czy pudrami do twarzy.

Polskie marki: Wibo

Kto by przypuszczał, że jedna z najpopularniejszych marek dostępnych w sieci drogerii Rossmann to zasługa polskiego przemysłu kosmetycznego. Tak, Wibo to polska marka kosmetyczna założona w 1989 dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów w polskiej branży kosmetycznej. Co ciekawe, marka Wibo jest właścicielem równie popularnej marki Lovely, której rozswietlacze są prawdziwym hitem sprzedażowym. Oferty Wibo i Lovely z roku na rok stają się coraz bardziej rozbudowane, a jakość produktów często pozytywnie nas zaskakuje.

Polskie marki kosmetyczne: Bell

Kolejna marka, której polskiego pochodzenia trudno się domyślić. Kosmetyki tej marki pojawiły się w sprzedaży ponad 30 lat temu, a pierwszym produktem Bell była jedna pomadka. Od tamtego czasu firma Bell konsekwentnie buduje swoją pozycje nie tylko na polskim rynku – radzi sobie równie dobrze na arenie międzynarodowej. Dość powiedzieć, że Bell posiada punkty sprzedaży w około 40 krajach na całym świecie. Co ciekawe, od jakiegoś czasu kosmetyki Bell dostępne są również w popularnej sieci dyskontów Biedronka, co nas ogromnie cieszy.

Polskie kosmetyki naturalne: Mokosh

Jesteśmy coraz bardziej świadome podczas zakupów kosmetycznych. Stawiamy na polskie marki kosmetyków naturalnych, których z każdym rokiem przybywa. Jedną z najpopularniejszym marek w tej kategorii jest marka Mokosh, która w swojej ofercie posiada takie kosmetyki do ciała jak: masła do ciała, kremy do twarzy, naturalne olejki czy też bogate w składniki odżywcze serum. Produkty Mokosh przyciągają nie tylko wyjątkowymi składnikami, ale również nieziemskim zapachem i oryginalnym designem opakowań, co jest równie ważne jak sama ich zawartość. Warto zaznaczyć, że marka powstała dosyć niedawno, a już osiągnęła wielki sukces.

Polskie firmy kosmetyczne: Dr. Irena Eris

Tutaj coś z wyższej półki cenowej. Założycielką marki jest sama Irena Eris, a na ten odważny krok zdecydowała się w 1983 roku, zaraz po opuszczeniu szeregów Polfy. Swoje imperium kosmetyczne budowała od podstaw, a jej wysiłek zaowocował kosmetykami na najwyższym, światowym poziomie. Co prawda kosmetyki marki Dr. Irena Eris nie należą do najtańszych, jednak są warte każdej wydanej złotówki. Nie dziwi zatem fakt, że dostęp do jej produktów mamy nie tylko my, polskie konsumentki, ale również kobiety z innych regionów świata.

Dodaj komentarz