pielegnacja

Mezoterapia bezigłowa — na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Zazwyczaj kojarzy się z mezoterapią cienkoigłową. Tymczasem jest dla niej alternatywa — mezoterapia bezigłowa. Na czym polega przeprowadzenie tego zabiegu i jakie efekty daje?

Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?

Kobieta, która chce poprawić wygląd swojej skóry, powinna wybrać gabinet świadczący usługi kosmetologia w Warszawie”. Oczywiście miejsca zajmujące się medycyną estetyczną są we wszystkich miastach w Polsce, nawet tych mniejszych. Ważne, aby wybrać gabinet prowadzony przez wykształconą kosmetolożkę, która skończyła kursy dotyczące właśnie tego zabiegu oraz przestrzega zasad higieny.

Zabieg mezoterapii bezigłowej wykorzystuje dwa zjawiska: elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja to krótkie impulsy elektryczne przekazywane przez komórki i tkanki, dzięki którym zwiększa się przepuszczalność skóry. Elektroforeza wykorzystuje prąd stały, który przenosi do wnętrza skóry substancje jonowe. Dzięki nim substancje aktywne docierają zdecydowanie głębiej i są lepiej przyswajalne przez skórę.

Jak wygląda skóra po przeprowadzeniu mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia w Warszawie i innych dużych miastach często rozwija się w kierunku bezigłowym. Zabieg ten jest nieinwazyjny (nie przerywa ciągłości skóry) oraz bezbolesny. W jego trakcie można się nawet zrelaksować. Nie jest również długi, a po jego wykonaniu powrócić można od razu do wykonywania swoich codziennych czynności.

Efekty mezoterapii bezigłowej to zdecydowanie gładsza, nawilżona skóra. Zabieg jest w stanie poradzić sobie nawet z cellulitem. Poprawia się struktura i koloryt skóry. W mezoterapii wykorzystuje się różnego rodzaju koktajle, których skład jest dobrany pod konkretne potrzeby (na przykład przeciwzmarszczkowy, witaminowy, nawilżający).

Mezoterapia bezigłowa ma wiele zalet. Nic dziwnego zatem, że jest prawdziwym hitem w ostatnim czasie. Można ją znaleźć w wielu gabinetach kosmetologicznych.

Dodaj komentarz