Zadbane dłonie

Pielęgnacja dłoni: domowe sposoby na zadbane dłonie

Dłonie stanowią naszą swoistą wizytówkę. Kondycja skóry dłoni dużo mówi o człowieku – przede wszystkim o jego dbałości o nienaganny wygląd zewnętrzny czy higieniczny styl życia. Poznając nową osobę często wyciągamy dłoń na powitanie, a pierwsze wrażenie często jest najważniejsze. Czasem jednak zły stan skóry na dłoniach nie jest wynikiem niedbałości czy niechlujstwa – zniszczone dłonie mogą być wynikiem nadmiernej ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrznej lub chorób skórnych. Dłonie możemy jednak szybko doprowadzić do stanu „używalności” wykonując kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych za pomocą produktów, które znajdziemy w drogeriach czy aptekach. Zatem jak zadbać o dłonie w zaciszu domowym?

Pielęgnacja skóry rąk: regularność na pierwszym miejscu

Zabiegi pielęgnacyjne dają najbardziej zadowalające efekty, kiedy stosujemy je systematycznie. Brak regularności w stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji skóry dłoni nie przywróci im pięknego wyglądu, dlatego warto poświęcić kilkanaście minut dziennie na podstawowe zabiegi. Ich wykonanie jest dziecinne proste, a podczas gdy nasze dłonie się regenerują, możemy oddać się innym przyjemnościom.

Zniszczone dłonie: najczęstsze przyczyny

Trudno jednoznacznie określić, co może być przyczyną złej kondycji skóry dłoni. Do pogorszenia stanu skóry na dłoniach z pewnością przyczyniają się detergenty i inne środki na bazie aktywnych związków chemicznych. Również dłonie, które przez dłuższy czas narażone są na działanie mrozu, wiatru, promieniowania UV czy suchego powietrza będącego następstwem używania klimatyzacji, są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Czasem zniszczona skóra dłoni jest efektem chorób skórnych, których możemy się nabawić nawet kiedy dbamy o dłonie z należytą dokładnością.

Jak pielęgnować skórę dłoni?

Pielęgnację dłoni można podzielić na kilka prostych etapów, dzięki którym pierwsze efekty będą widoczne niemal natychmiastowo. Piękne i zadbane dłonie to marzenie każdej z nas, dlatego na ich pielęgnację warto poświęcić nieco więcej czasu niż do tej pory. Zatem jak dbać o dłonie w domu?

Pielęgnacja dłoni: dokładne mycie rąk

Dość oczywista czynność, która pozwala myśleć o zachowaniu młodego wyglądu dłoni przez długi czas. Dlaczego wspominamy o tak prozaicznej czynności? Ponieważ wiele z nas jedynie wkłada dłonie pod strumień czystej wody, co nie do końca można nazwać ich myciem. Aby pozbyć się bakterii i zanieczyszczeń, powinnyśmy użyć delikatnego mydła, najlepiej antybakteryjnego, myjąc ręce przez kilka minut.

Pielęgnacja dłoni: regularny peeling skóry dłoni

Usuwanie martwego naskórka pomaga pobudzić procesy regeneracyjne, dzięki czemu dłonie mogą zachować gładki i zdrowy wygląd. Co więcej oczyszczona skóra dłoni lepiej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne, przez co zwiększa się ich efektywność. Dobrym rozwiązaniem wydaje się peeling drobno- lub średnioziarnisty, który nie powinien podrażnić naszej skóry. Zabieg należy wykonywać nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Zabiegi na dłonie: kąpiel z parafiny

Powszechnie znana w kręgu kosmetycznym parafina uratowała już niejedne zniszczone ręce z opresji. Jak przygotować zabieg? Najpierw musimy rozpuścić parafinę, najlepiej za pomocą pary wodnej, posmarować ręce kremem, aby parafina nie przylepiła się bezpośrednio do powierzchni naszych dłoni. Następnie dwukrotnie zanurzamy dłonie w parafinie, zawijamy je folią spożywczą i czekamy 15 min. Po ich upływie rozkruszamy parafinę, a resztę produktu wcieramy w ręce. Po tak wykonanym zabiegu nasze dłonie powinny nabrać jędrności i odpowiedniego nawilżenia.

Pielęgnacja skóry dłoni: krem do rąk

Kosmetyk z serii tych, które zawsze powinnyśmy mieć przy sobie. Krem do rąk pozwala zachować zdrowe i gładkie dłonie przez cały dzień pod warunkiem, że stosujemy go regularnie. Jeśli jeszcze nie mamy nawyku kremowania rąk tuż po umyciu, czas to zmienić. Wtarcie produktu w skórę dłoni to zaledwie kilkanaście sekund, dzięki którym nasze dłonie będą odpowiednio nawilżone.

Dodaj komentarz