dieta i zdrowe odchudzanie

Catering dietetyczny i jego realne koszty

Catering dietetyczny to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez mieszkańców dużych miast i nie tylko. Jest to bardzo wygodna opcja, jednak trzeba liczyć się także z jej ceną. Ile kosztuje catering dietetyczny i czy jest to opłacalne?

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Coraz więcej mieszkańców polskich miast decyduje się na catering dietetyczny. Warszawa jest jednym z tych punktów na mapie, gdzie wybór usług tego typu okazuje się ogromny. Poszczególne firmy oferują atrakcyjne promocje i zróżnicowane ceny za posiłki na dany dzień. Na ogół można jednak zaobserwować dość podobne trendy. Jeden dzień korzystania z cateringu w Warszawie kosztuje zwykle kilkadziesiąt złotych. Cenę tę można zmniejszyć, od razu składając zamówienie na co najmniej kilka tygodni.

Cena często idzie w parze z jakością przygotowywanych posiłków. Bardziej skomplikowane diety, wymagające stosowania mniej dostępnych produktów, zwykle są droższe. Wciąż można jednak znaleźć propozycje atrakcyjne pod względem cenowym i jakościowym.

Czy catering dietetyczny jest opłacalny?

Jeśli chodzi o catering pudełkowy, Warszawa to jedno z miast, w których zainteresowanie usługą okazuje się zdecydowanie największe. Wynika to przede wszystkim z wygody tego rozwiązania. Dla wielu osób jest ona znacznie ważniejsza niż realnie ponoszone koszty. Pozwala przede wszystkim na oszczędzenie dużej ilości czasu, co w obecnym świecie ma ogromną wartość. Co więcej, dieta pudełkowa może okazać się opłacalna również pod względem finansowym. Do największych zalet takiego rozwiązania w odniesieniu do codziennych wydatków można zaliczyć:

  • brak konieczności kupowania produktów spożywczych – koszt zakupów tego typu wynosi nawet kilkaset złotych za osobę miesięcznie,
  • brak kosztów związanych z przygotowywaniem posiłków – nie zużywasz sprzętów oraz mediów we własnym gospodarstwie domowym,
  • brak dojazdów do sklepów – wysokie ceny paliwa sprawiają, że jeżdżenie na zakupy kilka razy w miesiącu staje się dodatkowym kosztem.

Oprócz tego ogromną zaletą jest oszczędność czasu. W ciągu dnia gotowanie potrafi zająć nawet kilka godzin. Warto doliczyć do niego także późniejsze sprzątanie czy planowanie kolejnych posiłków To właśnie dlatego wiele osób zabieganych stawia na catering dietetyczny. Warszawa to miasto, w którym żyją tysiące ludzi skupiających się na własnej karierze. Dieta pudełkowa odejmuje im codziennych obowiązków, co często jest wręcz bezcenną pomocą.

Tani catering dietetyczny w Warszawie oferuje m.in. firma Bomba Box Catering. Występuje on w co najmniej kilku wersjach, dlatego każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Znaczenie ma przede wszystkim dobranie odpowiedniej kaloryczności do własnego zapotrzebowania na energię.

Kiedy catering dietetyczny ma sens?

Catering dietetyczny jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które stać na przeznaczenie od kilkuset do ponad tysiąca złotych na codzienne posiłki. Sprawdza się on świetnie także jako sposób na tymczasową zmianę nawyków żywieniowych. Jedzenie jest bowiem komponowane i przygotowywane przez specjalistów. Klient ma do wyboru jedną z kilku kaloryczności, a więc może zdecydować się na pakiet, który pozwoli mu schudnąć, przytyć czy zachować swoją masę ciała. To często znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż samodzielne trzymanie diety. W trakcie korzystania z cateringu znika bowiem ryzyko podjadania w ciągu dnia. Wystarczy korzystać z dostarczonych posiłków i nie kupować dodatkowego jedzenia. W trakcie gotowania pokusa może być zbyt silna, co często wpływa na efektywność chudnięcia.

Catering dietetyczny można więc zamówić zarówno na wiele tygodni, jak i tylko na kilka dni. Drugie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy chwilowo nie masz czasu lub siły na samodzielne gotowanie. Posiłki dostarczane w ramach diety pudełkowej każdego dnia są inne, dlatego nie nudzą się nawet w trakcie długotrwałego korzystania z tej usługi. W wielu przypadkach jest to więc rozwiązanie, które odciąża klientów i zdecydowanie jest warte swojej ceny.

Dodaj komentarz