geste brwi

Jak mieć piękne i gęste brwi?

Nie od dziś wiadomo, że brwi są oprawą twarzy. Wiele kobiet marzy o pięknych, gęstych brwiach. Niestety, natura nie zawsze obdarza nas tak hojnie, jak byśmy tego chciały. Często też mamy ładne brwi w dzieciństwie, a z biegiem czasu włoski stają się coraz rzadsze i słabsze. Jak zatem dbać o brwi, aby rosły gęste i zdrowe? Jak je malować, aby wyglądały naturalnie? Są na to sprawdzone i proste sposoby.

Prosta, ale skuteczna pielęgnacja brwi

Brwi to kwestia w dużej mierze genetyczna, dlatego nie czarujmy się, że istnieją magiczne sposoby na uzyskanie gęstych i ciemnych brwi. Jednak przy odrobinie chęci można sprawić, że będą wyglądały dużo lepiej. Kluczową kwestią jest regularność. Przy niewielkim budżecie warto rozpocząć od domowych zabiegów, które w dłuższej perspektywie czasu mogą przynieść zadowalające efekty.

Olejek rycynowy

Najbardziej popularnym sposobem na wzmocnienie włosków jest stosowanie oleju rycynowego. Jest to metoda pochodząca z dawnych czasów, stosowana jeszcze przez nasze babcie. Cieszy się ona popularnością przez prostotę, skuteczność oraz bardzo niski koszt, ponieważ olejek rycynowy kupimy w aptece za kilka złotych. Olejek rycynowy wpływa na gęstość włosów, a także delikatnie je przyciemnia. Ten produkt stosujemy tylko na noc, ponieważ jest on tłusty i nie sprawdzi się pod makijaż.

Wazelina

Jest to kolejny domowy sposób, który przewija się na blogach oraz filmach w internecie. Wazelina wpływa na elastyczność i nawilżenie włosków, stąd wizualnie wyglądają one dużo lepiej. Odżywione włosy zdecydowanie łatwiej się układają, a także stają się bardziej błyszczące.

Kosmetyki wspomagające wzrost włosów

Na rynku istnieje wiele odżywek, których producenci zapewniają o odżywieniu i pogrubieniu brwi. Większość z nich ma duże szanse powodzenia, warto kierować się opiniami w internecie. Odżywki, w przeciwieństwie do domowych sposobów, posiadają składniki aktywne i dzięki temu działają szybciej i skuteczniej. Często producenci oferują dodatkowe benefity, takie jak na przykład przyciemnienie koloru brwi. Tego typu produkty są dostępne zarówno w niskich, jak i wysokich cenach. Zazwyczaj podstawową kwestią determinującą cenę są składniki aktywne, a co za tym idzie – skuteczność i szybkość działania. Możemy wybrać kosmetyki o różnych sposobach aplikacji i dostosować je pod własne preferencje. Zobacz: https://dietetyk.edu.pl/ranking-odzywek-do-brwi-ktora-najlepsza-recenzja-i-opinie/

Odpowiednia regulacja brwi

Moda na kształt brwi jest zmienna. Kilka lat temu królowały cienkie brwi, obecnie modne są gęste i zaczesane do góry włoski. Niestety brwi tak szybko nie odrastają i jeśli wiele razy wyrywamy włoski w danym miejscu, to po jakimś czasie możemy być rozczarowane, kiedy będziemy chciały je zapuścić. Wiele osób odczuwa skutki mody na cienkie brwi. Wyrywając je dalej tylko pogłębiamy problem. Jeśli chcemy zapuścić włoski to warto, jeśli mamy taką możliwość, ograniczyć regulowanie brwi. Może nie wygląda to zbyt estetycznie, jednak jest to jedyna szansa na odzyskanie włosków w miejscu, gdzie ciągle były wyrywane. Z drugiej strony, brwi są oprawą twarzy. Odpowiednio wyregulowane stanowią idealne dopełnienie makijażu. Warto odnaleźć swój idealny kształt i utrzymywać go regularnym wyrywaniem włosków z niechcianych obszarów.

Jaki wykonywać naturalny makijaż brwi?

Dla naturalności makijażu duże znaczenie ma technika jego wykonania oraz zastosowany kosmetyk. Jeśli mamy tzw. „ciężką rękę”, to makijaż brwi będzie wyglądał ciężko i nienaturalnie. Bardzo ważne jest rysowanie poszczególnych włosków, a nie zamalowywanie całego obszaru brwi. Dodatkowo na początku powinny być one rzadsze i delikatniejsze, a zbliżając się do końca coraz bardziej wyraźne. Taki efekt najłatwiej jest osiągnąć precyzyjnymi pisakami lub kredkami. Oczywiście można do tego celu zastosować też cień lub pomadę, jednak należy ostrożnie podejść do ilości nakładanego kosmetyku. Nie bez znaczenia jest też kolor. Przyjmuje się, że powinien być on o jeden ton ciemniejszy od koloru włosów. Bardzo istotne jest dobranie odcienia – nie może być zbyt ciepły ani zbyt zimny. Po pomalowaniu brwi warto przeczesać je czystą szczoteczką lub grzebykiem, aby rozprowadzić równomiernie kosmetyk oraz zdjąć jego nadmiar. Niesforne włoski można utrzymać w miejscu stosując żel bezbarwny lub koloryzujący.

Henna i inne zabiegi na brwi

Jeśli nie mamy cierpliwości do codziennej pielęgnacji, a nie jesteśmy zadowolone z wyglądu swoich brwi, warto zapoznać się z ofertą salonów kosmetycznych. Najczęściej wykonywaną usługą jest henna, która zmienia kolor brwi. Na pewien czas farbuje ona także skórę, dzięki czemu przestrzeń między włoskami wydaje się wypełniona. Czas utrzymywania się koloru zależy od zastosowanego produktu, ale średnio jest to od 1 do 4 tygodni. Hennę można też bez problemu wykonać samodzielnie w domu. Długotrwały efekt daje permanentny makijaż brwi. Jest to zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym i daje spektakularne efekty. Popularnym ostatnio zabiegiem jest laminacja brwi. Utrzymuje ona włoski w zadanej pozycji, dzięki czemu wydają się one grubsze, gęstsze i zadbane.

Dodaj komentarz