Księga gości weselnych – czym się kierować przy jej wyborze?

Księga gości weselnych – czym się kierować przy jej wyborze?

Księga gości weselnych to element wyposażenia każdej sali ślubnej. W ten sposób można urozmaicić czas wolny między zabawami. Czym kierować się przy wyborze takiej księgi? Eksperci podpowiadają.

Księga gości weselnych i jej wielkość

Księga gości weselnych zawsze powinna być wybierana pod względem jej wielkości. Jest to bardzo ważny punkt, który sprawia, że można między innymi zyskać odpowiednią ilość miejsca na wpisy. Warto przeznaczać całą stronę dla jednej zaproszonej pary.

Podobnie jak koło z imionami, taka księga powinna być odpowiednich rozmiarów. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wariantów papieru. Warto jednak zdecydować się na format A4, który umożliwi dokładne napisanie życzeń.

Wielkość księgi niekiedy jest uzależniona również od miejsca, w którym jest ona usytuowana. Zazwyczaj będą to specjalistyczne stojaki. Warto wziąć pod uwagę ten element, aby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Księga gości weselnych i jej zdobienia

Dekoracje na wesele w postaci takiej księgi to świetna inwestycja dla każdego. Warto jednak skutecznie skupić się nie tylko na jej wielkości, ale również zdobieniach. Mowa tutaj zarówno o takich, które występują na samej okładce oraz takich, które będą umieszczane w środku.

Mowa tutaj na przykład o rubrykach, które pomagają pisać dokładne imię oraz życzenia. W ten sposób można zadbać o dobrą organizację. Tablice powitalne oraz taka księga powinny ze sobą współgrać. Zazwyczaj umieszcza się je we wspólnym pomieszczeniu – nieopodal wejścia.

Zdobienia na okładce takiej księgi powinny nawiązywać do nowożeńców. Można umieścić tam zarówno ich zdjęcie, jak i określony tekst. W ten sposób zyska się unikalną pamiątkę na wiele długich lat. Warto wziąć to pod uwagę podczas zamawiania takiej księgi.

Przy wyborze księgi gości weselnych warto kierować się między innymi i wielkością oraz zdobieniami, które posiada. W ten sposób zapewni się sobie unikalną pamiątkę.

Dodaj komentarz