Skuteczne pakowanie walizki

Pakowanie walizki nie musi być koszmarem

Myśl o zbliżającym się wyjeździe często napawa nas ekscytacją, jednak perspektywa pakowania walizki już niekoniecznie. Wiele z nas ma problem z szybkim i sprawnym pakowaniem bagażu na wyjazd, dlatego też odwlekamy ten moment w nieskończoność. Jednak pakowanie walizki wcale nie musi przyprawiać nas o ból głowy, trzeba jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać. Zastosowanie kilku prostych tricków pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas i nerwy, ale i tak cenne miejsce w torbie podróżnej. Zatem jak pakować walizkę?

Pakowanie walizki: odpowiedni rodzaj bagażu

Kluczem do sukcesu podczas pakowania jest wybór odpowiedniej walizki na wyjazd. Jeśli planujemy kilkudniowy wypad za miasto, warto zabrać ze sobą niewielką walizkę, która pomieści wszystkie niezbędne nam rzeczy. Na kilkunastodniowy urlop za granicę lepszym rozwiązaniem będzie wygodna walizka na kółkach o większych rozmiarach, w której zmieścimy nie tylko nasze ubrania czy kosmetyki, ale i znajdzie się miejsce dla pamiątek z wyjazdu czy prezentów dla najbliższych.

Szybkie pakowanie walizki: nie na ostatnią chwilę

Pakowanie bagażu na wariackich papierach po prostu nie może się udać. Naszym jedynym usprawiedliwieniem dla pakowania walizki na ostatnią chwilę może być spontaniczna decyzja o wyjeździe czy pilny wyjazd służbowy, o którym dowiadujemy się z ostatnim możliwym momencie. Jeśli jednak żadna z powyższych sytuacji nas nie dotyczy, kompletowanie bagażu turystycznego warto rozpocząć na kilka dni przed planowanym wyjazdem. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu i poczucia, że o czymś zapomniałyśmy.

Pakowanie rzeczy: stworzenie listy

Może i odręczne listy wydają się nieco staroświeckim sposobem na planowanie wyjazdu, to jednak wciąż okazują się niezawodne przy kompletowaniu bagażu. Jeśli lista w formie papierowej nie do końca nam odpowiada, możemy posiłkować się notesem w telefonie czy specjalnymi aplikacjami na smartfony, które pełnią funkcję sprawnych organizerów. Tworzenie listy niezbędnych rzeczy na wyjazd pomaga zredukować ich ilość do absolutnego minimum, na czym najczęściej nam zależy. Co więcej, dzięki wcześniej opracowanej liście można uzupełnić ewentualne braki oraz przemyśleć, czy kolejna koszulka i spodnie są nam koniecznie potrzebne.

Pakowanie walizki: kosmetyki miniaturowe idealne na podróż

Zabieranie ze sobą pełnowymiarowych opakowań kosmetyków nie tylko pozbawia nas cennej przestrzeni w walizce, ale i zwiększa jej ciężar. Przeciętna butelka szamponu do włosów czy żelu pod prysznic to ok. 400ml, co w połączeniu z innymi kosmetykami niezbędnymi do codziennej higieny i pielęgnacji daje kilka dodatkowych kilogramów. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku kosmetyki miniaturowe, które można kupić w każdej drogerii. Co więcej, kompletując kosmetyczkę podróżną warto umieścić w niej produkty kompaktowe jak palety cieni, które zawierają również produkty do konturowania twarzy.

Efektywne pakowanie walizki: podział zawartości walizki

Jeśli już wiemy, co weźmiemy ze sobą w podróż, pozostaje nam umieszczenie ich w walizce. Ciężki rzeczy jak buty czy kurtki warto pakować tuż przy boku walizki, do którego przymocowane są kółka. W ten sposób o wiele łatwiej będzie nam manewrować walizką na lotnisku czy w hotelu. Delikatne przedmioty jak perfumy czy sprzęty elektroniczne warto przechowywać mniej więcej w środku walizki, dzięki temu są najmniej narażone na zniszczenie. Lekkie rzeczy jak koszulki czy sukienki mogą wylądować na samej górze, podobnie zresztą jak kosmetyczka podróżna. Przydatny tip: ubrania, które nie mają tendencji do zagnieceń można zwinąć w rulony, dzięki czemu będą zajmować mniej miejsca.

Dodaj komentarz