Netflix dla kobiet

Seriale dla kobiet, czyli co oglądać na Netflix

Od momentu, kiedy Netflix pojawił się na polskim rynku, wręcz pokochałyśmy to, co ma nam do zaoferowania ten amerykański gigant. Ogromny wybór filmów i seriali z całego świata sprawił, że siadając wygodnie wieczorem na kanapie możemy oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków i zanurzyć się w alternatywnej rzeczywistości. Na platformie Netflix nie brakuje seriali dla kobiet, które bawią, wzruszają do łez, a przy okazji mają nam do zaoferowania o wiele więcej niż tylko produkt, który ma się sprzedać. Zatem jakie seriale warto obejrzeć na Netflixie? Oto nasze propozycje dla miłośniczek dobrego kina.

Babskie seriale: Orange is The New Black

Twórcy serialu zdecydowali się przedstawić historie osadzonych w zakładzie karnym dla kobiet, które muszą borykać się nie tylko z wymiarem sprawiedliwości, ale także z własnymi słabościami i zasadami panującymi w więzieniu. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy główna bohaterka trafia do zakładu Litchfield za przestępstwo popełnione lata temu. Dość szybko poznaje „uroki” życia w zamkniętej społeczności, lecz powoli staje się jej integralną częścią. „Orange is The New Black” z miejsca stało się światowym hitem, a cała produkcja liczy 7 sezonów.

Babskie seriale: Przyjaciele

Może i nie jest to do końca serial dla kobiet, jednak silne postaci kobiecie sprawiają, że ta produkcja wyjątkowo nam się podoba. Dość powiedzieć, że „Przyjaciele” zadebiutowali na ekranach ponad 20 lat temu, a ich perypetie wciąż bawią do łez. Każda z nas kiedyś chciała być drugą Rachel Green czy Monicą Geller. Rezolutne, pewne siebie kobiety, które nie boją się podejmować trudnych decyzji. Nie przejmują się przeciwnościami losu czy brakiem szczęścia w miłości. Nie zawsze twardo stąpają po ziemi, ale nie da się ich nie lubić.

Babskie seriale: Plotkara

Jeden z największych fenomenów w historii telewizji. Co prawda nie jest to oryginalna produkcja Netflixa, jednak od kilku lat perypetie bogatych nastolatków z Upper East Side w Nowym Jorku możemy śledzić właśnie za pośrednictwem popularnej platformy. Motywem przewodnim 6 sezonowej historii jest tajemnicza postać tytułowej Gossip Girl. Z ukrycia obserwuje poczynania głównych bohaterów, a zapiski lądują na bijącym rekordy popularności blogu. Serial pełen jest intryg i niespodziewanych zwrotów akcji – samo zakończenie serialu dla wszystkich fanów było prawdziwym szokiem.

Babskie seriale: Jane the Virgin

Lekki serial komediowy, który opowiada historię Jane, młodej Amerykanki latynoskiego pochodzenia, która postanawia zachować dziewictwo do ślubu. Na jej decyzję mocno wpłynęła bardzo religijna babcia, która starała się wpajać dziewczynie swoje poglądy. Jednak podczas zwykłej wizyty u ginekologa, Jane zostaje sztucznie zapłodniona, a ojcem dziecka okazuje się przystojny Rafael, właściciel hotelu w którym pracuje główna bohaterka. Historia wydaje się mocno oderwana od rzeczywistości, jednak jest pełna humoru i wzruszeń, przez co idealnie nadaje się jako wypełnienie leniwego popołudnia.

Babskie seriale: Ania, nie Anna

Chyba każda z nas w dzieciństwie z zapartym tchem śledziła losy „Ani z Zielonego Wzgórza”. Ania Shirley powróciła, jednak w luźnej, serialowej adaptacji Netlixa, która pozwala nam powrócić myślami do beztroskich lat. Serial z serii lekkich i przyjemnych, który można oglądać z całą rodziną. Serial zakończył swoją emisję wraz z ostatnim odcinkiem 3 sezonu, jednak fani „Ani, nie Anny” nie składają broni i tworzą kolejne petycje. To świadczy tylko o tym, jak wyjątkową produkcją jest „Ania…”

Dodaj komentarz