Toaletka do makijażu

Toaletka – mebel, o którym marzy każda kobieta

Niewiele jest takich mebli, które skierowane są tylko i wyłącznie do żeńskiego grona odbiorców. Oczywiście wygląd łóżka czy kanapy może nieść ze sobą nacechowanie stylem typowo kobiecym lub męskim, jednak to całkowicie inna sytuacja niż w przypadku toaletki. Pozornie prosty mebel dla miłośniczek makijażu, o którym marzymy niemal od dzieciństwa. Toaletka znana była już naszym dalekim przodkiniom, bo pierwsze tego typu meble pojawiły się już w XVIII wieku. Od tamtego czasu wręcz pokochałyśmy damskie toaletki, a to z kilku różnych powodów. Zatem dlaczego warto mieć toaletkę w swoim mieszkaniu? Czym kierować się przy wyborze toaletki?

Klasyczna czy nowoczesna toaletka?

Choć od powstania pierwszych toaletek minęło sporo czasu, ich dzisiejszy wygląd wcale nie odbiega od tego, którym zachwycały się ówczesne kobiety. W popularnych sieciówkach można „dorwać” toaletki w klasycznym stylu, z ozdobnymi nogami czy gustownymi uchwytami do szuflad. Z kolei jeśli jesteśmy większymi zwolenniczkami stylu nowoczesnego, w sklepach meblowych nie brakuje toaletek o prostym designie.

Toaletka z lustrem czy bez?

Producenci mebli często pozostawiają nam wybór, czy zaopatrzyć się w toaletkę z lustrem czy wybrać opcję bez lustra. Toaletka z lustrem to popularniejsza wersja tego wyjątkowego mebla dla kobiet, a to ze względu na jego wysoką funkcjonalność. Kupując toaletkę z wbudowanym lustrem nie musimy martwić się o zakup osobnego, stojącego lusterka, które może okazać się dodatkowo mniej trwałe. Toaletkę bez lustra z kolei łatwiej wkomponować w aranżację wnętrza, szczególnie gdy nasza sypialnia nie imponuje rozmiarem.

Toaletka w sypialni? Dlaczego nie!

Większość z nas podchodzi do sztuki makijażu z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. W naszych genach chyba zakodowane jest zamiłowanie do kosmetyków – przecież już jako małe dziewczynki podkradałyśmy mamie szminkę czy kredkę do oczu. Dlatego też make-up traktujemy jako nieodłączny element naszego wizerunku, do którego stworzenia potrzebujemy ciszy i spokoju. Dlatego też idealnym pomieszczeniem dla toaletki wydaje się sypialnia, oczywiście jeśli wygląd i stylistykę mebla dobierzemy odpowiednio do wystroju wnętrza, który panuje w pomieszczeniu. Toaletka w sypialni to często spotykany widok, dlatego warto pomyśleć nad jej zakupem.

Toaletka biała czy kolorowa?

W przypadku toaletek, najczęściej spotykanym wariantem kolorystycznym jest biała toaletka. Dlaczego? Jest to jeden z najbardziej neutralnych odcieni, jakie możemy sobie wyobrazić. Biel świetnie integruje się z innymi barwami, a dodatkowo nadaje mu bardziej eleganckiego i stylowego charakteru. Biała toaletka wydaje się wyborem uniwersalnym, który sprawdzi się niemal w każdej sypialni.

Toaletka na kosmetyki: mebel wielofunkcyjny

Wielkim atutem toaletki dla kobiet jest jej niesamowita wręcz funkcjonalność i uniwersalność. Jako że blaty toaletek damskich do złudzenia przypominają blaty klasycznych biurek, z pełną swobodną mogą pełnić również rolę kącika idealnego do pracy w domu. Rozłożenie laptopa czy notatnika nie powinno być problemem, a w ten sposób zaoszczędzamy ekstra przestrzeń w mieszkaniu. Co więcej, toaletkę możemy potraktować jako element dekoracyjny sypialni, szczególnie gdy jej design jest awangardowy i nieprzeciętny.

Dodaj komentarz