Ślub

Ślub – jak się do niego dobrze przygotować?

Decyzja o zmianie stanu cywilnego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przychodzi nam podejmować. Życie we dwoje niesie ze sobą wiele odpowiedzialności, obciążeń o różnym gatunku, jednak to miłość sprawia, że chcemy dzielić dobre i złe chwile ze swoją drugą połówką. Ślub i wesele to dość poważne przedsięwzięcie, które wymaga nie lada uwagi i wielu miesięcy przygotowań. Na naszej głowie powinien być nie tylko wybór sukni ślubnej czy dekoracji weselnych – przygotowania dla ślubu to coś więcej niż tylko sfera materialna. Ślub to silne przeżycie duchowe, w którym psychika i mentalność odgrywają ogromną rolę. Zatem jak odpowiednio przygotować się do ślubu?

Ślub i wesele: panna młoda w centrum wydarzeń

Choć ślub bierzemy wspólnie z naszym narzeczonym, to właśnie nasz wygląd przyciąga najwięcej zainteresowania. Suknia ślubna, makijaż, fryzura, bukiet ślubny – każdy oczekuje od nas, że będziemy prezentować się co najmniej jak księżniczka z bajki. Zatem jeśli nie należymy do osób nader towarzyskich czy pewnych siebie, warto nieco popracować nad swoją samooceną czy odpornością na niepochlebne opinie innych. Oczywiście nikt nam nie powie prosto w twarz, że nasza sukienka to „kompletne dno”, jednak prędzej czy później plotki trafiają do samych zainteresowanych. Warto powiedzieć sobie: „To jest mój ślub, nikt nie ma prawa mówić mi co mam robić”. Najważniejsze, aby czuć się dobrze w swoim ciele.

Przygotowania do wesela: niezbędny organizer

Lista rzeczy do zrobienia przed ślubem i weselem zdaje się nie mieć końca. Nawet jeśli chcemy wyjść za mąż za rok czy dwa, planowanie warto rozpocząć jak najwcześniej. Wiele panien młodych nie wyobraża sobie przetrwania tego niezwykle gorącego okresu bez organizera ślubnego. Ciekawy gadżet, dzięki któremu możemy zorganizować całą uroczystość z dbałością o najmniejsze detale. Stworzenie prowizorycznej „to do list” mija się z celem – łatwo ją zgubić i przyprawić się o dodatkowe nerwy. Uzupełnianie kolejnych stron organizera ślubnego to nie tylko większy spokój ducha, ale ogromna satysfakcja, że radzimy sobie z tak ogromnym przedsięwzięciem, jakimi są ślub i wesele.

Przygotowania ślubne: włosy, skóra i paznokcie

Może odrobinę błahy frazes, jednak jako panny młode po prostu musimy przyćmiewać innych zgromadzonych gości. Jednak nawet najlepszy makijaż czy fryzura nie zatuszują naszych problemów z cerą czy włosami. Dlatego też im szybciej zaczniemy doprowadzać nasze ciało do porządku, tym lepiej nie tylko dla naszego wyglądu, ale i samooceny. Promienna cera, gładka skóra, lśniące włosy i zadbane paznokcie to absolutna konieczność. W czasie najważniejszego dnia w naszym życiu powinnyśmy wyglądać jak milion dolarów, czego nie da się osiągnąć bez systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Pielęgnacji nigdy za wiele.

Przygotowania do ślubu: suknia ślubna

Wybór wymarzonej sukni ślubnej to bez wątpienia jedna z najbardziej kluczowych decyzji w trakcie przygotowań ślubnych. O ile nasz przyszły mąż ma zdecydowanie łatwiejszy wybór spośród podobnych garniturów czy smokingów, my musimy włożyć o wiele więcej wysiłku w znalezienie tej jednej jedynej sukni ślubnej. Fasony, kroje, kolory, faktury – ogromny wybór powoduje, że trudno postawić na jedną sukienkę, która ma nam towarzyszyć w tak ważnym dla nas dniu. Warto jednak mieć w głowie wizję tego, co chcemy na siebie założyć. Co najważniejsze, ślepe podążanie za trendami zgubiło już niejedną pannę młodą.

Dodaj komentarz